Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia Xceed: Súper Subaru XV na prvých fotkách

FOTO
Kia sa už dlhší čas netají tým, že modelová paleta variantu Ceed ešte nie je skompletizovaná. Okrem karosárskych verzií hatchback, kombi či shooting brake bude v Žiline vznikať aj malé SUV. Takto by malo vyzerať.
5 29.05.2019 / Filip Kadlečík

Ak existuje ideálna motoristická definícia vozidla označeného ako crossover, ide o Subaru XV. Automobil na báze modelu Impreza spája kompaktnú karosériu hatchbacku s výhodami väčšej svetlej výšky a pohonom všetkých kolies. Presne takýto štýl vozidla, ktorý mnohí Slováci obľubujú, čoskoro uvedie aj Kia. Vďaka instagramu užívateľa vystupujúceho pod menom krajsic spoznávame kórejskú novinku s veľkým predstihom.

Kia Xceed sa od bežného Ceedu bude výrazne odlišovať 5 fotografií v galérii Kia Xceed sa od bežného Ceedu bude výrazne odlišovať Zdroj: Instagram/ krajsic

Kia Xceed bude vychádzať z kompaktného hatchbacku, viac či menej teda skopíruje i jeho techniku a rozmery. Očakávať tu pod kapotou môžeme motorizácie 1.0 T-GDi, 1.4 T-GDi či 1.6 T-GDi, ale aj 1.6 CRDi. Zatiaľ ide len o predpoklady a neoverené klebety, vzhľadom na architektúru spriaznenú so Ceedom sa však nepredpokladá, že by Xceed mohol mať hnané i všetky štyri kolesá. Spoliehať sa pravdepodobne bude len na pohon prednej nápravy. Či to tak bude aj naozaj, na to nám dá opoveď letná svetová premiéra.

Podľa Auto.cz by Xceed mal disponovať podvozok zvýšeným o 40 mm, celkovo by teda mohol ponúknuť približne 180 mm svetlej výšky, čo korešponduje aj s ďalšími podobne orientovanými mestskými SUV. Tvrdým súperom pre Subaru XV bude Xceed najmä imidžom, svetlou výškou či schopnosťami mimo spevnených ciest mu pravdepodobne konkurovať nebude. Na druhú stranu by však jednoduchšia stavba vozidla v porovnaní s Japoncom mohla ísť ruka v ruke s nižšou cenovkou.

Zadná časť dostane integrované koncovky výfukov a štíhle koncové svetlá 5 fotografií v galérii Zadná časť dostane integrované koncovky výfukov a štíhle koncové svetlá Zdroj: Instagram/ krajsic

Crossover Kie bude mať štýlu na rozdávanie. Zdá sa, že ťažiskovou farbou pri ňom bude žltá. Popri nej pekne vynikne čierne plastové brnenie, ktoré obchádza vozidlo po celom obvode. Kombinuje sa s tradičnými chrómovými doplnkami. Je pozitívne, že z hľadiska dizajnu sa od bežného Ceedu novinka bude odlišovať už na prvý pohľad.

Test Subaru XV: Lepšie než overená Impreza?

Po Subaru Impreza do našej garáže zablúdil aj jeho vyšší brat - model XV. Môže byť lepší než zabehnutá klasika, alebo mu väčšia svetlá výška uškodila? Odpoveď sme hľadali v teste.

Okrem oplastovanej karosérie Xceed zaujme inak tvarovanými prednými reflektormi so zhodnou technickou architektúrou či úplne novými koncovými svetlometmi. Už podľa fotografií je jasné, že predné i zadné svetlá sa budú spoliehať najmä na diódy. Okrem toho tu zjavne môžeme očakávať i prítomnosť panoramatickej strechy či adaptívneho tempomatu. O interiéri toho ešte veľa nevieme, podľa skôr zverejnených informácií by v ňom však mala debutovať nová digitálna prístrojovka Kie.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×