Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superb má 18 rokov: Ako sa menila naj Škoda?

FOTO
Mladá Boleslav pred pár dňami zmodernizovala svoju vlajkovú loď, pozrite si jej vývoj od odhalenia konceptu Montreux.
46 26.05.2019 / Marek Pokrývka

O viacero bývalých československých podnikov sa po páde socializmu a rozdelení republiky začali zaujímať zahraniční investori. Výnimkou nebola ani automobilka Škoda. Už v roku 1991 do nej vstúpil koncern Volkswagen, ktorý postupne zvyšoval svoj vlastnícky podiel a začiatkom tohto milénia sa stal jej stopercentným majiteľom. Krátko na to dal portfóliu dcérskej firmy vlajkovú loď.

Krátko po uvedení tretej generácie Škoda prekonala métu 750-tisíc kusov 46 fotografií v galérii Krátko po uvedení tretej generácie Škoda prekonala métu 750-tisíc kusov Zdroj: Škoda

Mladá Boleslav prezentovala na ženevskom autosalóne v roku 2001 koncept s francúzsky znejúcim názvom Montreux. Skloňovalo sa tiež označenie Bohemia, pri sériovom produkte však zvíťazilo meno Superb použité po prvýkrát už v medzivojnovom období. Dizajnovo sa vozidlo výrazne nemenilo. A viac-menej zachovaná zostala tiež technika, ktorá plne ťažila z koncernových zdrojov.

Prvá moderná generácia českej pýchy stála na rovnakej platforme ako VW Passat, oproti ktorému však bola väčšia a zároveň dostupnejšia. Sedan dosiahol vďaka tomu slušný predajný úspech. Dôležitá bolo druhé vydanie, ktoré sa začalo predávať aj vo forme kombi. V prípade limuzíny zasa malo netradične riešené veko batožinového priestoru Twindoor.

>>> GALÉRIA VÝVOJA MODELU SUPERB ZA 18 ROKOV <<<

V roku 2015 prišla ďalšia generácia vlajkovej lode, ktorá priniesla okrem sviežeho dizajnu aj a modernejšie technológie. Vývoj zasiahol interiér i priestor pod kapotou. Zlepšili sa tiež predajné výsledky, predvlani v apríli zmontovala Škoda miliónty kus vrcholného produktu. Číslo tri nájdeme v obchodoch dodnes. No súčasná verzia auta ich už onedlho opustí, na scénu totiž momentálne prichádza omladený model.

Nový Superb do detailu: Takto trikrát prekvapil

Škoda včera v Bratislave predviedla faceliftovaný Superb a my sme dostali prvú šancu zoznámiť sa s horúcou novinkou na vlastnej koži. Modernizácia prekvapuje najmä tromi novými prírastkami...

Detaily o očakávanej modernizácii zverejnila automobilka pred pár dňami a nešlo len o drobnosti. Okrem iných zmien v modelovej palete pribudol plug-in hybrid i terénne ladený variant Scout. Inovácie prichádzajú krátko po narodeninách tohto auta. Superb oslávil svoju plnoletosť, od nedávneho autosalóna v Ženeve už má 18 rokov. Ako sa menila naj Škoda počas tohto obdobia ? To si môžete pozrieť v našej galérii, ktorá obsahuje aj niekoľko špecialít.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×