Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superb má 18 rokov: Ako sa menila naj Škoda?

FOTO
Mladá Boleslav pred pár dňami zmodernizovala svoju vlajkovú loď, pozrite si jej vývoj od odhalenia konceptu Montreux.
46 26.05.2019 / Marek Pokrývka

O viacero bývalých československých podnikov sa po páde socializmu a rozdelení republiky začali zaujímať zahraniční investori. Výnimkou nebola ani automobilka Škoda. Už v roku 1991 do nej vstúpil koncern Volkswagen, ktorý postupne zvyšoval svoj vlastnícky podiel a začiatkom tohto milénia sa stal jej stopercentným majiteľom. Krátko na to dal portfóliu dcérskej firmy vlajkovú loď.

Krátko po uvedení tretej generácie Škoda prekonala métu 750-tisíc kusov 46 fotografií v galérii Krátko po uvedení tretej generácie Škoda prekonala métu 750-tisíc kusov Zdroj: Škoda

Mladá Boleslav prezentovala na ženevskom autosalóne v roku 2001 koncept s francúzsky znejúcim názvom Montreux. Skloňovalo sa tiež označenie Bohemia, pri sériovom produkte však zvíťazilo meno Superb použité po prvýkrát už v medzivojnovom období. Dizajnovo sa vozidlo výrazne nemenilo. A viac-menej zachovaná zostala tiež technika, ktorá plne ťažila z koncernových zdrojov.

Prvá moderná generácia českej pýchy stála na rovnakej platforme ako VW Passat, oproti ktorému však bola väčšia a zároveň dostupnejšia. Sedan dosiahol vďaka tomu slušný predajný úspech. Dôležitá bolo druhé vydanie, ktoré sa začalo predávať aj vo forme kombi. V prípade limuzíny zasa malo netradične riešené veko batožinového priestoru Twindoor.

>>> GALÉRIA VÝVOJA MODELU SUPERB ZA 18 ROKOV <<<

V roku 2015 prišla ďalšia generácia vlajkovej lode, ktorá priniesla okrem sviežeho dizajnu aj a modernejšie technológie. Vývoj zasiahol interiér i priestor pod kapotou. Zlepšili sa tiež predajné výsledky, predvlani v apríli zmontovala Škoda miliónty kus vrcholného produktu. Číslo tri nájdeme v obchodoch dodnes. No súčasná verzia auta ich už onedlho opustí, na scénu totiž momentálne prichádza omladený model.

Nový Superb do detailu: Takto trikrát prekvapil

Škoda včera v Bratislave predviedla faceliftovaný Superb a my sme dostali prvú šancu zoznámiť sa s horúcou novinkou na vlastnej koži. Modernizácia prekvapuje najmä tromi novými prírastkami...

Detaily o očakávanej modernizácii zverejnila automobilka pred pár dňami a nešlo len o drobnosti. Okrem iných zmien v modelovej palete pribudol plug-in hybrid i terénne ladený variant Scout. Inovácie prichádzajú krátko po narodeninách tohto auta. Superb oslávil svoju plnoletosť, od nedávneho autosalóna v Ženeve už má 18 rokov. Ako sa menila naj Škoda počas tohto obdobia ? To si môžete pozrieť v našej galérii, ktorá obsahuje aj niekoľko špecialít.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×