Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

VIDEO
Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.
1 24.05.2019 / Marek Pokrývka

Dopravné nehody bývajú frekventovaným zdrojom zápch, keďže často kompletne zablokujú jazdné pruhy. Situáciu ešte zhoršujú „obzerači“ schopní takmer zastaviť pre čo najlepší pohľad na miesto nešťastia. A neraz nezostane len pri pozeraní sa, ale na scénu prichádza objektív mobilného telefónu. Upozorniť na tento fenomén sa rozhodli nemeckí policajti.

Policajt vyzýval vodičov na priamu konfrontáciu s mŕtvym telom

Sociálnymi sieťami sa aktuálne šíri video bavorskej televízie, ktoré zachytáva scénu pri smrteľnej havárii nákladného auta na tamojšej diaľnici. Polícia si pri jej riešení zgustla na dvoch zvedavcoch. Jeden z jej príslušníkov nachytal fotiacich šoférov z Česka a Maďarska, po zastavení ich vzal k miestu havárie. Priama konfrontácia s mŕtvym telom sa však ani jednému z nich nepozdávala.

Evidentne nahnevaný policajt sa s duom mužov vôbec nemaznal. „Chcete vidieť mŕtvoly? Odfotiť si ich?“ vyzýval českého previnilca a pri ďalšom ešte pritvrdil. „Tam leží, pozrite sa na neho, aj on je z Maďarska!“ hovoril popri ťahaní maďarského šoféra za ruku. „Hanba!“ pokarhal zvedavcov a naparil im pokutu, obaja museli nakoniec zaplatiť takmer 130 eur.

Častý prehrešok šoférov: Veľké pokuty v zahraničí

Nepozornosť je jedným z najčastejších dôvodov dopravných nehôd a významnou mierou k nej prispievajú aj mobilné telefóny. Všetky európske krajiny ich za volantom zakázali a v niektorých sú pokuty...

Aj na slovenskom území môže za fotenie nehody polícia postihovať. Hrozba finančnej sankcie však nie je jediným dôvodom, pre ktorý by sa mali vodiči tohto konania vyvarovať. Zásadným argumentom je už spomínané zhoršovanie dopravných zápch sprevádzajúcich takéto incidenty. No v prvom rade je to neetické a neúctivé voči ľuďom, ktorých sa dané nešťastie priamo dotýka. Iniciatívu nemeckej políce preto jednoznačne vítame.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×