Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.
4 24.05.2019 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom došlo k ďalšiemu rozširovaniu palety športovo-úžitkových vozidiel Hyundai. Na jej dno pribudol typ Venue navrhnutý prioritne pre Spojené štáty, ktorý je ešte menší než doterajší základ Kona a neponúka pohon všetkých kolies. Čoskoro bude mať príbuzného s logom Kia. Automobilka už uprostred mesiaca skicami naznačila dizajn chystaného SUV, teraz rovnakou formou poodhalila jeho kabínu.

Od koncernového brata sa bude model Kia zvnútra výrazne líšiť 4 fotografií v galérii Od koncernového brata sa bude model Kia zvnútra výrazne líšiť Zdroj: Kia

Ako už vieme, sériový produkt údajne nazvaný Tusker vznikne evolúciu konceptu SP Signature a jeho dizajn sa zásadne nezmení. Vzhľad interiéru však bol doteraz záhadou. Prvé náčrty zachytávajú jednoduchú palubnú dosku s výraznou horizontálnou orientáciou, ktorá asymetricky nadväzuje na centrálny tunel. Tvary sú vo všeobecnosti pomerne jednoduché.

Kokpitu na obrázkoch dominuje obrazovka multimediálneho systému, ide o už známy širokouhlý panel s uhlopriečkou 10,25 palca. Menší displej je uprostred analógových prístrojov. Napriek svojej pozícii v hierarchii by toto SUV nemalo byť chudobné na vybavenie, na obrázkoch vidíme automatickú prevodovku, vyhrievaný volant, navigáciu či asistent zjazdu z kopca.

Kia avizuje ďalšieho člena rodiny SUV

Malé vozidlo bude nepochybne bratom modelu Hyundai Venue a dizajnovo má čerpať z konceptu SP Signature. Potvrdzujú to náčrty.

Kia hovorí o globálnych ambíciách, čím sa môže jej novinka odlišovať od pokrvného brata s logom Hyundai určeného prioritne pre Spojené štáty. Ten má byť ponúkaný s 1,6-litrovým atmosférickým benzínom. Ak sa vozidlo dostane do Európy, očakávať môžeme skôr prepĺňaný trojvalec s objemom jeden liter. Viac detailov sa pravdepodobne dozvieme čoskoro. Dátum debutu novinky nepoznáme, na kórejskom trhu sa však má začať predávať už v druhej polovici roka.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×