Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jazdené SUV za dobrú cenu? Tieto sa oplatia

Segment SUV je pre každého výrobcu stávkou na istotu, nakoľko obľúbenosť týchto modelov neustále rastie. Nie je však auto ako auto. Poradíme vám, ktoré jazdené SUV sa naozaj oplatia.
46 03.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Ponuka športovo-úžitkových modelov, zvaných SUV, neustále narastá. A dopyt po nich tiež. Niet preto divu, že vývoj a predaj týchto vozidiel je pre automobilky stávkou na istotu. Bez ohľadu na súčasné tlaky súvisiace s emisiami a nedostatkom parkovacích miest, s ktorým zápasia všetky európske metropoly.

Ilustračná snímka 46 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

Vlani na Slovensku síce stúpol počet predaných nových vozidiel zhruba o dve percentá, ťahúňom boli práve SUV a terénne modely. Kým takmer všetky triedy zaznamenali pokles, mierny rast dosiahli mini autá a veľké MPV. Kým malé autá a nižšia stredná trieda sú v podstate stabilné, medziročný pokles bol menší než 2,5 percenta, najviac sa pohli ku podlahe modely strednej, a to o viac než 13,5 percent. Po SUV je práve nižšia stredná trieda stále najpredávanejšou.

No zo štatistiky Združenia automobilového priemyslu (ZAP) vyplýva aj to, že celkové čísla za minulý rok zachránili práve SUV, ktorých sa predalo vyše 33 260 kusov, čiže v porovnaní s rokom 2017 takmer o 16 percent viac. V triede offroadov sa síce registrácie zvýšili zhruba o 21 percent, v reálnych číslach išlo iba o čosi vyše 110 kusov.


» Najspoľahlivejšie SUV za dobrú cenu nájdete v galérii «


Obľúbenosť SUV sa neprejavuje len na trhu nových vozidiel, ale pochopiteľne ho vidia aj bazáre. Táto trieda zohráva významnú úlohu aj v predaji ojazdených vozidiel. A práve tento trh si vzali na mušku naši nemeckí kolegovia z redakcie AUTO BILD. Ktorý ojazdený model možno odporúčať a od ktorého je lepšie dať ruky preč? V galérii nájdete 15 modelov rôzneho veku a z rôznych cenových tried. Poradíme vám, na čo si pri nich máte dať pozor.

Kupujete jazdené SUV? 15 najlepších podľa TÜV

Kúpa ojazdeného vozidla bez ohľadu na značku či vek je vždy stávka do lotérie. Preto existuje množstvo rebríčkov, ktoré môžu motoristom pomôcť. Ponúkame prehľad 15 najspoľahlivejších SUV podľa TÜV.

Á propos, rovnaká situácia v predaji nových áut je aj v Nemecku. Len v apríli do evidencie pribudlo 60 750 exemplárov SUV, čo zodpovedá trhovému podielu 19,5 percenta. Na stupnici obľúbenosti sú úspešnejšie iba kompaktné modely, ktorých sa v marci predalo 63 600 kusov, čo predstavuje trhový podiel 20,5 percenta. Na rozdiel od SUV tu však trend ukazuje nadol. Kompaktov sa totiž predalo o 7,3 percenta menej, kým SUV o 18,2 percenta viac.


Video
Najnovšie články
7 veľkých zmien zákona: Dovoz áut, STK, servisy

Projekt bratislavského obchvatu D4/R7 nedá poslancom parlamentu spať a opäť prišli na poslanecký prieskum. Podľa zúčastnených sa plán napojenia na D1 určite...

Poslanci: D4 sa na D1 určite nenapojí v roku 2020

Pokrok nemožno zastaviť a reaguje naň aj štát. Pochopiteľne, veď vozidlá s alternatívnymi pohonmi sú oveľa drahšie než porovnateľné modely s tradičným...

Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?

Švédsko sa chce do roka 2045 uhlíkovo neutrálnym a výrazne podporuje predaj elektromobilov. Naráža na výrazný problém, a tým je kapacita rozvodných sietí...

Achillovou pätou e-mobility môžu byť rozvodné siete

Možno si myslíte, že konflikty kdesi vo svete sa nás netýkajú. Omyl, ktorý sa prejaví najmä pri tankovaní. Nateraz nám obchodná vojna USA s Čínou a Mexikom...

Lacné leto? Ceny nafty a benzínu prekvapia

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených...

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.

Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×