Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.
16 23.05.2019 / Marek Pokrývka

Medzi najslávnejšie akčné tituly histórie možno jednoznačne zaradiť sériu, ktorej hlavným hrdinom je britský agent James Bond. K mužovi známemu pod krycím číslom 007 patria už desaťročia špičkové zbrane, krásne ženy a rýchle autá. Väčšinou ho vídame za volantom modelov Aston Martin a tejto kolaborácii chce automobilka momentálne vzdať hold.

Dvojicu kupé so štítkom DBS delí rovných 50 rokov 16 fotografií v galérii Dvojicu kupé so štítkom DBS delí rovných 50 rokov Zdroj: Aston Martin

Zo svojej aktuálnej vlajkovej lode DBS Superleggera vytvoril britský výrobca limitovanú edíciu, ktorá odkazuje na jednu bondovku. Jej celé meno znie On Her Majesty’s Secret Service podľa filmu z roku 1969. V preklade to znamená „v tajnej službe Jej Veličenstva“ a na aute nájdete len skratku tohto dlhého označenia OHMSS. Decentný symbol sa nachádza na predných blatníkoch.

Výnimočný model svojím vyhotovením odkazuje na originálny Aston Martin DBS použitý v danom titule. Dvojicu spája podobný zlatozelený odtieň laku, ale tiež predný gril s pochrómovanými horizontálnymi priečkami. Ten bol vytvorený výhradne pre špeciál s logami 007. To isté platí pre komplikované 21-palcové kolesá, ktoré sa inšpirovali vypletanými ráfikmi originálu.

Aston Martin DB5 agenta 007 budú dražiť

Na veteránovi z roku 1965 jazdil svojho času Pierce Brosnan vo filme GoldenEye, predmetom dražby už raz bol.

Karosériu zdobí viacero karbónových dielcov, ktoré nájdeme aj v interiéri zdobenom viacerými symbolmi limitovanej edície. Kokpit čiastočne odkazuje na minulosť čiernym koženým čalúnením s červenými akcentmi. Usadnutie do jeho sedadiel nevyjde lacno, Angličania si plánujú za každý exemplár pýtať najmenej 300-tisíc libier (asi 340-tisíc eur). Prvé autá z plánovanej série 50 kusov chcú dodať v poslednom kvartáli tohto roka.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×