Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.
75 23.05.2019 / Marek Pokrývka

Range Rover Evoque spôsobil vo svete štyroch kolies veľký rozruch a vzhľad tohto odvážneho kompaktného SUV odvtedy ovplyvnil celé portfólio britského výrobcu. Výnimkou nie je ani model Discovery Sport. Ten oslávi na jeseň svoje piate narodeniny, aktuálne preto podstupuje plastickú operáciu. Automobilka si pre toto vozidlo prichystala komplexný facelift.

Dizajnové úpravy boli decentné, ale nie neviditeľné 75 fotografií v galérii Dizajnové úpravy boli decentné, ale nie neviditeľné Zdroj: Land Rover

Navonok neboli zmeny nijak prevratné. V prednej časti sa objavila jemne upravená maska chladiča i nárazník, prítomné sú tiež vylepšené LED svetlomety. Aj vďaka nim toto vozidlo spredu nápadne pripomína svojho mohutnejšieho súrodenca Discovery. Variant nesúci prívlastok Sport sa od neho okrem rozmerov odlišuje najmä zadnou časťou, ktorú taktiež zasiahla retuš týkajúca sa svetiel či nárazníka. Obligátnou súčasťou modernizácie sú nové disky kolies s priemerom 18 až 21 palcov.

Najdostupnejší člen portfólia Land Rover neunikol ani úpravám interiéru, ktorý je takmer kompletne prepracovaný. Obsahovať má hodnotnejšie materiály i viac odkladacích priestorov. Automobilka vymenila sedadlá, ktoré pri usporiadaní 5+2 a strednom rade delenom v pomere 40:20:40 umožňujú až 24 rôznych konfigurácií. Okrem toho sa zmenili panely dverí, volant i celá palubná doska. Vidieť to najmä v centrálnej časti, ktorá obsahuje 10-palcový infotainment Touch Pro doplnený digitálnym prístrojovým panelom pred vodičom.

V interiéri SUV prakticky nezostal kameň na kameni 75 fotografií v galérii V interiéri SUV prakticky nezostal kameň na kameni Zdroj: Land Rover

Elegantne je vyriešený modul dvojzónovej klimatizácie, na ktorom je zaujímavým pravý kruhový ovládač. Ten sa stlačením tlačidla mení na volič jazdných režimov. Dve tváre má tiež špeciálne spätné zrkadlo, ktoré možno zmeniť na displej ukazujúci obraz zo zadnej kamery. To je výhodou najmä pri naložení batožinového priestoru po strop. Ale vďaka širokouhlému záberu sa táto funkcia zíde aj v iných situáciách, pričom v teréne zasa vodič ocení virtuálny pohľad priamo pred SUV.

Land Rover Discovery Sport prešiel aj technickými úpravami, jeho platforma je vďaka vykonaným úpravám tuhšia o 13 percent. Pod kapotu sa nasťahovala inovovaná paleta motorov. Benzínové a naftové štvorvalce Ingenium dosahujú výkony v rozmedzí 110 kW (150 k) až 184 kW (250 k), pričom z hľadiska hospodárnosti ťažia viaceré z mikrohybridného systému pracujúceho s napätím 48 voltov. Ešte počas tohto roka má pribudnúť variant PHEV a tiež minimálne jeden trojvalec.

Modelový rad má onedlho rozšíriť aj plug-in hybrid 75 fotografií v galérii Modelový rad má onedlho rozšíriť aj plug-in hybrid Zdroj: Land Rover

Najhospodárnejším členom palety je manuálny turbodiesel poháňajúci predné kolesá, ktorý dosahuje normovanú spotrebu 5,9 l/100 km. Pri modeloch s pohonom oboch náprav používa britská automobilka technológiou dočasne odpájajúci zadnú os a znižujúcu apetít. Omladená verzia SUV sa momentálne začína predávať v Británii, jej základná cena je 31 575 libier (asi 35 800 eur).


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×