Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čína znovu úraduje: Superb na ďalších foto

Škoda odhalí už o dva dni v Bratislave svoju omladenú vlajkovú loď, krátko pred debutom unikli nové zábery jej čínskej verzie.
4 21.05.2019 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch sa Čína zaradila medzi hlavné zdroje utajovaných materiálov týkajúcich sa pripravovaných automobilov. Veľkú rolu v tom zohral fakt, že mnohé zahraničné značky tam svoje vozidlá vyrábajú. Na internet sa následne dostávajú fotografie prvých exemplárov ešte pred oficiálnym odhalením. Najľudnatejšia krajina sveta teraz znovu úraduje, prináša inovovaný Superb.

Takto by mal inovovaný Superb vyzerať aj v Európe 4 fotografií v galérii Takto by mal inovovaný Superb vyzerať aj v Európe Zdroj: info.xcar.com.cn

Vzhľad omladenej vlajkovej lode značky Škoda sme vďaka čínskym záberom spoznali už v druhej polovici januára. Teraz prichádza na ďalších foto. Kvarteto obrázkov zachytáva lokálnu verziu, ale európsky model by sa od nej nemal zásadne odlišovať. Okrem znakového písma na veku batožinového priestoru mu asi bude chýbať len štítok na rozhraní blatníkov a predných dverí.

Čerstvé zábery ponúkajú dobrý pohľad na upravenú masku chladiča, ktorá sa bude dotýkať prepracovaných LED svetlometov, i nárazník delený pochrómovaným prvkom obsahujúcim diódové hmlovky. Lesklý kov prepojí aj modifikované koncové svetlá s dynamickými smerovkami. A chýbať asi nebude ani na zadnom nárazníku, ktorý obsahuje imitáciu integrovaných výfukových koncoviek. Fotky zachytávajú aj nový dizajn diskov kolies.

Zásadnou technickou novinkou bude plug-in hybrid 4 fotografií v galérii Zásadnou technickou novinkou bude plug-in hybrid Zdroj: info.xcar.com.cn

Čínske zdroje uvádzajú, že úpravy bodykitu prinesú kozmetické predĺženie o 8 mm. Šírka má narásť o jediný milimeter. Na ázijskom trhu má byť Superb dostupný s 1,4-litrovým benzínom dosahujúcim 110 kW (150 k) a motorom 2.0 TSI naladeným na 137 kW (186 k) alebo 162 kW (220 k), jedinou prevodovkou bude asi sedemstupňová dvojspojka. Európania dostanú omnoho väčší výber.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Na všetky detaily o facelifte českej vlajkovej lode nebudeme čakať dlho. Mladá Boleslav už na jeho premiéru upozornila aj videom prezrádzajúcim prípravu verzie Scout, ktoré je pravdepodobne posledné. Debut omladeného modelu sa totiž odohrá už vo štvrtok v Bratislave.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×