Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elon Musk: Tesla môže do 10 mesiacov skončiť

O americkej automobilke je dlhodobo známe, že z finančného hľadiska balansuje na tenkom ľade. Definitívne zachrániť ju mal Model 3, zatiaľ sa mu to ale nedarí.
6 21.05.2019 / Filip Kadlečík

Už je to takmer rok, odkedy sa vo veľkom pretriasali finančné problémy Tesly. O firme sa vtedy hovorila, že od bankrotu ju môže deliť nanajvýš niekoľko mesiacov. Americká spoločnosť našťastie tieto obavy nenaplnila a popasovala sa s množstvom výziev, ktoré sprevádzali spustenie výroby typu Model 3.

Elon Musk v uniknutej správe zamestnancom hovorí o extrémnom šetrení v Tesle 6 fotografií v galérii Elon Musk v uniknutej správe zamestnancom hovorí o extrémnom šetrení v Tesle Zdroj: TASR

“Elektromobil pre masy” síce nie je tak lacný, ako Musk deklaroval, aj tak však priťahuje obrovské množstvo klientov. Zdá sa však, že ani to nemusí stačiť. Napriek tomu, že predaje automobilky stúpali, jej hospodársky výsledok bol v prvom kvartáli roka 2019 katastrofálny. Strata 702 miliónov dolárov (približne 630 000 000 eur) je takmer identická s tou, ktorú firma vykázala za prvý kvartál roka 2018. Vtedy išlo o 709,6 milióna dolárov.

Takto pred rokom americká spoločnosť očakávala, že budúcnosť pre ňu bude ružovejšia. Okrem komplikácií pri spúšťaní výroby Tesly Model 3 sa však omeškali aj jeho dodávky do Európy a Číny, čo podľa serveru Electrek taktiež malo neblahý vplyv na ekonomickú stabilitu firmy.

Tesla vedela o kolízii skôr, než sa naozaj stala

Na rozvoj asistenčných systémov a bezpečnostných technológií majú šoféri rozličné názory. V mnohých prípadoch však dokážu zachraňovať životy. Toto je jeden z nich.

To, že Tesla má seriózne problémy, nechtiac potvrdil i Elon Musk, ktorého interný e-mail zamestnancom sa dostal na verejnosť. Hovorí v ňom, že ak budú trendy z prvého kvartálu roka 2019 pokračovať, výrobcovi elektromobilov zostáva približne 10 mesiacov, kým mu vyschnú finančné zdroje. Musk preto všetkých zamestnancov nabáda k maximálnemu možnému šetreniu a znižovaniu nákladov. Situáciu v Tesle budeme sledovať.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×