Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elon Musk: Tesla môže do 10 mesiacov skončiť

O americkej automobilke je dlhodobo známe, že z finančného hľadiska balansuje na tenkom ľade. Definitívne zachrániť ju mal Model 3, zatiaľ sa mu to ale nedarí.
6 21.05.2019 / Filip Kadlečík

Už je to takmer rok, odkedy sa vo veľkom pretriasali finančné problémy Tesly. O firme sa vtedy hovorila, že od bankrotu ju môže deliť nanajvýš niekoľko mesiacov. Americká spoločnosť našťastie tieto obavy nenaplnila a popasovala sa s množstvom výziev, ktoré sprevádzali spustenie výroby typu Model 3.

Elon Musk v uniknutej správe zamestnancom hovorí o extrémnom šetrení v Tesle 6 fotografií v galérii Elon Musk v uniknutej správe zamestnancom hovorí o extrémnom šetrení v Tesle Zdroj: TASR

“Elektromobil pre masy” síce nie je tak lacný, ako Musk deklaroval, aj tak však priťahuje obrovské množstvo klientov. Zdá sa však, že ani to nemusí stačiť. Napriek tomu, že predaje automobilky stúpali, jej hospodársky výsledok bol v prvom kvartáli roka 2019 katastrofálny. Strata 702 miliónov dolárov (približne 630 000 000 eur) je takmer identická s tou, ktorú firma vykázala za prvý kvartál roka 2018. Vtedy išlo o 709,6 milióna dolárov.

Takto pred rokom americká spoločnosť očakávala, že budúcnosť pre ňu bude ružovejšia. Okrem komplikácií pri spúšťaní výroby Tesly Model 3 sa však omeškali aj jeho dodávky do Európy a Číny, čo podľa serveru Electrek taktiež malo neblahý vplyv na ekonomickú stabilitu firmy.

Tesla vedela o kolízii skôr, než sa naozaj stala

Na rozvoj asistenčných systémov a bezpečnostných technológií majú šoféri rozličné názory. V mnohých prípadoch však dokážu zachraňovať životy. Toto je jeden z nich.

To, že Tesla má seriózne problémy, nechtiac potvrdil i Elon Musk, ktorého interný e-mail zamestnancom sa dostal na verejnosť. Hovorí v ňom, že ak budú trendy z prvého kvartálu roka 2019 pokračovať, výrobcovi elektromobilov zostáva približne 10 mesiacov, kým mu vyschnú finančné zdroje. Musk preto všetkých zamestnancov nabáda k maximálnemu možnému šetreniu a znižovaniu nákladov. Situáciu v Tesle budeme sledovať.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×