Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Niki Lauda: Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

FOTO
Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme pripomenúť galériou s top momentmi jeho kariéry, ale aj obľúbenou filmovou snímkou.
22 21.05.2019 / Filip Kadlečík

Svet je chudobnejší o jednu motoristickú legendu. Rodina Nikiho Laudu dnes v noci e-mailom informovala verejnosť, že ikona Formule 1 v pondelok 20. 05. 2019 vo veku 70 rokov odišla na večný odpočinok obklopená členmi svojej rodiny. Pozostalí vyzdvihujú najmä fakt, že Niki bol mužov činu, na ktorom si všetci cenili jeho priamočiarosť a odvahu. Lauda mal počas svojho života dve manželky, zanechal za sebou päť potomkov a už bol aj starým otcom.

Aj na sklonku svojej kariéry sa Niki Lauda mohol pochváliť bojovným duchom, ktorý mu v 171 veľkých cien Formule 1 priniesol 25 víťazstiev, 24 pole positions, 420,5 bodov a celkovo až tri majstrovské tituly. 22 fotografií v galérii Aj na sklonku svojej kariéry sa Niki Lauda mohol pochváliť bojovným duchom, ktorý mu v 171 veľkých cien Formule 1 priniesol 25 víťazstiev, 24 pole positions, 420,5 bodov a celkovo až tri majstrovské tituly. Zdroj: Auto Bild

Nikiho zdravotný stav bol už od roku 1976 ovplyvnený hrozivou nehodou, ktorú mal na nemeckom Nürburgringu. Vtedy takmer uhorel vo svojom monoposte, z desivej nehody však vyviazol živý, aj keď poznačený na celý život. Popáleniny na Nikiho tvári boli odvtedy jeho poznávacím znamením.

Zdravotný stav čerstvého sedemdesiatnika sa začal komplikovať už v polovici minulého roka. Minulé leto svetom obletela správa, že Lauda musí absolvovať transplantáciu pľúc. Po operácii sa Rakúšan zotavoval, zlepšovanie jeho zdravotného stavu však počas poslednej zimy zabrzdila chrípka a všetko sa začalo komplikovať.


>>> Fascinujúca kariéra Nikiho Laudu v galérii <<<


Niki si rešpekt celého sveta vyslúžil obdivuhodnou kariérou, ktorá fanúšikov fascinuje do dnešných dní. Prierez najdôležitejšími bodmi jeho profesionálneho života aj s fotografiami si môžete pozrieť v našej galérii. Svoju kariéru v F1 odštartoval 15. marca 1971, definitívne ju ukončil o štrnásť rokov neskôr. Za ten čas sa stal trojnásobným majstrom sveta.

Aký otec, taký syn: Schumacher opäť v F1?

Na Michaela Schumachera za volantom monopostu Scuderie sa zabudnúť nedá. Teraz sa všetkým pamätníkom tento obraz musel vynoriť znova, do monopostu SF90 sa dostal jeho syn, Mick Schumacher.

Ak by ste mali chuť pripomenúť si časť Nikiho života a jeho legendárne súperenie s Jamesom Huntom, určite vám odporúčame pozrieť si film Rivali (Rush), ktorý bol v roku 2013 vynikajúco prijatý odbornou i laickou verejnosťou. Na rešpektovanom portáli CSFD.cz mu dokonca patrí 26. priečka medzi najlepšími filmami histórie. Prikladáme aj upútavku na snímku, ktorá oslavuje Nikiho genialitu. Česť jeho pamiatke.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ziskovosť automobiliek klesá, trh čaká veľké upratovanie

Rozvoj elektromobility je nezastaviteľný, s čím súvisí aj rozširujúca sa sieť nabíjacích staníc. Doba však ešte nie je tak ďaleko, aby sa dali nabíjačkou aj...

Hanba na sto rokov: Nabíjačkou fúkali kolesá

V pripravovanej novele zákona, ktorá v budúcnosti umožní obdobu "šrotovného" a dotáciu na nákup nízkoemisných vozidiel, došlo ku zmene. Tradičných hybridných...

Tradičné hybridné pohony štátnu dotáciu nedostanú

Nissan a Renault už dlhé roky spolupracujú v rámci spoločnej aliancie, no po zatknutí Carlosa Ghosna sa ich spory rozhoreli plnou silou. Automobilky sú teraz...

Nissan a Renault sú odhodlaní vyriešiť vzájomné spory

Stavebné práce na novej rýchlostnej ceste R7 napredujú dobrým tempom, na niektorých úsekoch sú výrazne popredu a začalo sa už s kladením prvej asfaltovej...

Na niektorých úsekoch R7 sú práce výrazne popredu

Na rodnom liste Fordu Mustang Shelby GT500 sa objavilo niekoľko ďalších zápisov. Hovoria o výkone 771 koní a limitovanej maximálke tesne pod 300 km/h.

Najsilnejší motor Fordu: Osemvalec má 771 koní

Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×