Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Niki Lauda: Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

FOTO
Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme pripomenúť galériou s top momentmi jeho kariéry, ale aj obľúbenou filmovou snímkou.
22 21.05.2019 / Filip Kadlečík

Svet je chudobnejší o jednu motoristickú legendu. Rodina Nikiho Laudu dnes v noci e-mailom informovala verejnosť, že ikona Formule 1 v pondelok 20. 05. 2019 vo veku 70 rokov odišla na večný odpočinok obklopená členmi svojej rodiny. Pozostalí vyzdvihujú najmä fakt, že Niki bol mužov činu, na ktorom si všetci cenili jeho priamočiarosť a odvahu. Lauda mal počas svojho života dve manželky, zanechal za sebou päť potomkov a už bol aj starým otcom.

Aj na sklonku svojej kariéry sa Niki Lauda mohol pochváliť bojovným duchom, ktorý mu v 171 veľkých cien Formule 1 priniesol 25 víťazstiev, 24 pole positions, 420,5 bodov a celkovo až tri majstrovské tituly. 22 fotografií v galérii Aj na sklonku svojej kariéry sa Niki Lauda mohol pochváliť bojovným duchom, ktorý mu v 171 veľkých cien Formule 1 priniesol 25 víťazstiev, 24 pole positions, 420,5 bodov a celkovo až tri majstrovské tituly. Zdroj: Auto Bild

Nikiho zdravotný stav bol už od roku 1976 ovplyvnený hrozivou nehodou, ktorú mal na nemeckom Nürburgringu. Vtedy takmer uhorel vo svojom monoposte, z desivej nehody však vyviazol živý, aj keď poznačený na celý život. Popáleniny na Nikiho tvári boli odvtedy jeho poznávacím znamením.

Zdravotný stav čerstvého sedemdesiatnika sa začal komplikovať už v polovici minulého roka. Minulé leto svetom obletela správa, že Lauda musí absolvovať transplantáciu pľúc. Po operácii sa Rakúšan zotavoval, zlepšovanie jeho zdravotného stavu však počas poslednej zimy zabrzdila chrípka a všetko sa začalo komplikovať.


>>> Fascinujúca kariéra Nikiho Laudu v galérii <<<


Niki si rešpekt celého sveta vyslúžil obdivuhodnou kariérou, ktorá fanúšikov fascinuje do dnešných dní. Prierez najdôležitejšími bodmi jeho profesionálneho života aj s fotografiami si môžete pozrieť v našej galérii. Svoju kariéru v F1 odštartoval 15. marca 1971, definitívne ju ukončil o štrnásť rokov neskôr. Za ten čas sa stal trojnásobným majstrom sveta.

Aký otec, taký syn: Schumacher opäť v F1?

Na Michaela Schumachera za volantom monopostu Scuderie sa zabudnúť nedá. Teraz sa všetkým pamätníkom tento obraz musel vynoriť znova, do monopostu SF90 sa dostal jeho syn, Mick Schumacher.

Ak by ste mali chuť pripomenúť si časť Nikiho života a jeho legendárne súperenie s Jamesom Huntom, určite vám odporúčame pozrieť si film Rivali (Rush), ktorý bol v roku 2013 vynikajúco prijatý odbornou i laickou verejnosťou. Na rešpektovanom portáli CSFD.cz mu dokonca patrí 26. priečka medzi najlepšími filmami histórie. Prikladáme aj upútavku na snímku, ktorá oslavuje Nikiho genialitu. Česť jeho pamiatke.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×