Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

VIDEO
V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.
2 20.05.2019 / Marek Pokrývka

Už vo štvrtok spadne v Bratislave plachta z dvoch dôležitých noviniek značky Škoda. Pri príležitosti hokejového šampionátu chce Mladá Boleslav na pôde slovenskej metropoly odhaliť svoju omladenú vlajkovú loď a ukáže tiež špeciálnu verziu drobca Citigo, ktorá bude prvým sériovým elektromobilom českej firmy. O prvom menovanom sme sa teraz dozvedeli viac.

Superb Scout (vpravo) ukázal zatiaľ časť predného nárazníka 2 fotografie v galérii Superb Scout (vpravo) ukázal zatiaľ časť predného nárazníka Zdroj: Škoda

Na sociálnych sieťach zverejnila automobilka video prezrádzajúce viac o modernizácii typu Superb. V rýchlom slede na ňom možno vidieť mnohé detaily, pričom hlavnú rolu hrajú opäť inteligentnejšie diódové svetlá. Okrem nich je na záberoch aj podpis Škoda nahrádzajúci logo značky na veku batožinového priestoru či mohutnejšiu masku chladiča zasahujúcu viac do nárazníka.

Najzaujímavejšou súčasťou spotu sú detaily zachytávajúce verziu Scout. O nej sa špekulovalo už pri druhej generácii vozidla, no automobilka nakoniec tento model neponúkla a jeho absenciu suplovala len doplnkami určenými pre horšie cesty. Vyberie sa typ Superb po súčasnom facelifte aj do terénu? To bude závisieť od toho, ako sa zmení svetlá výška. A či vôbec. Stratégia značky tu nie je jednotná: kým skautská Octavia je vyššia než klasika, pri SUV Karoq a Kodiaq ide najmä o dizajnový balík.

Skautská verzia nebude jedinou novinkou v modelovom rade 2 fotografie v galérii Skautská verzia nebude jedinou novinkou v modelovom rade Zdroj: Škoda

Z bodykitu zachytáva video akurát časť predného nárazníka, ktorý bude mať v prípade nového vyhotovenia strieborný nadstavec s tromi centrálnymi výrezmi. Obdobní motív očakávame aj vzadu. Úpravy sa asi dotknú blatníkov i prahov a neobídu ani interiér. Superb Scout by mal mať pohon 4x4 štandardne, pričom ponúkne najmä výkonnejšie pohonné jednotky.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Na ďalšie detaily o terénne orientovanej verzii aj omladenej vlajkovej lodi českej automobilky ako takej nebudeme dlho čakať. Debut inovovaného typu Superb sa odohrá po boku už spomínaného elektromobilu 23. mája a pri odhaľovaní dvojice českých noviniek nebudeme chýbať ani my. Prostredníctvom siete Instagram z neho ponúkneme živý prenos.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×