Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.
1 18.05.2019 / Marek Pokrývka

Všadeprítomná elektrifikácia onedlho naplno zasiahne značku Škoda. Tá v ostatných rokoch predviedla dve rôzne verzie akumulátorom poháňaného SUV-kupé, ale na uvedenie jeho sériovej formy si budeme musieť počkať. V obchodoch sa pravdepodobne objaví v priebehu budúceho roka. Prvý český elektromobil však príde skôr, spoznáme ho už o niekoľko dní.

Elektrický model sa navonok nemá výrazne líšiť od konvenčných verzií

Dlhší čas bolo verejným tajomstvom, že revolučnú úlohu dostane v rámci firmy upravená verzia mestského drobca Citigo. V týchto dňoch zverejnila Mladá Boleslav jeho skicu. Dizajnové zásahy podľa nej nebudú nijak zásadné, vidieť upravený predný nárazník a zaslepenú masku chladiča. Decentné rozdiely oproti konvenčným modelom hatchbacku sa nepochybne nájdu aj v interiéri.

Na publikovanom obrázku figuruje zapojená nabíjačka, ktorá upozorňuje na rýdzo elektrický pohon. Konkrétne detaily o ňom zatiaľ nepoznáme. Český elektromobil bude síce pokrvným bratom modelu Volkswagen e-Up! disponujúceho aktuálne výkonom 60 kW (82 k) a normovaným dojazdom 160 km, no ten onedlho čakajú úpravy techniky. Citigo by už malo prísť s jej modernejšou verziou. Hovorí sa o silnejšom pohone, ale tiež objemnejšej batérii prinášajúcej väčší akčný rádius na jedno nabitie.

Test Škoda Kodiaq RS: Úspech na prvý pokus?

Česi vstupujú do kategórie športovo ladených SUV, ich prvotina v tomto smere však chce byť kompromisom vhodným naozaj na každý deň.

Presné čísla sa dozvieme onedlho, premiéra formálne dôležitej novinky je za dverami. Mladá Boleslav ju avizuje na štvrtok 23. mája. V rovnaký deň sa pritom odohrá aj debut omladenej vlajkovej lode. Nejde o náhodu, keďže inovovaný Superb bude prvým plug-in hybridom značky Škoda. Spoločný debut dvojice elektrifikovaných českých áut sa netradične odohrá v Bratislave. Automobilka sa tak rozhodla pri príležitosti hokejového šampionátu, ktorý už takmer tri dekády sponzoruje.


Video
Najnovšie články
Slovenský Aeromobil má nových investorov

Jedno z vrcholných podujatí motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza začiatkom júla: FIA Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) ako OMV...

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu SLOVAKIA RING

Česká fabrika Hyundai v Nošoviciach má za sebou úspešný a ziskový rok. V najbližšom období však očakáva problémy na trhu a v predstihu znižuje výrobu.

Nošovický Hyundai prosperuje, očakáva však problémy

Dočkali sme sa. Z SUV-kupé je legitímny trend a teraz sa jedno z nich bude môcť vybrať aj do tvrdého off-roadu.

Extrémne SUV-kupé: GLE do ťažkého terénu?

Renault postupne omladzuje modelové portfólio. Po novej generácii Clia na rad prichádza modernizovaný elektromobil. Model Zoe si množstvo vychytávok požičal...

Facelift pre Renault Zoe: Dojazd sa blíži ku 400 km

Projekt bratislavského obchvatu D4/R7 nedá poslancom parlamentu spať a opäť prišli na poslanecký prieskum. Podľa zúčastnených sa plán napojenia na D1 určite...

Poslanci: D4 sa na D1 určite nenapojí v roku 2020

Pokrok nemožno zastaviť a reaguje naň aj štát. Pochopiteľne, veď vozidlá s alternatívnymi pohonmi sú oveľa drahšie než porovnateľné modely s tradičným...

Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×