Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.
5 18.05.2019 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2014 urobila mníchovská automobilka dôležitý krok, uvedenie modelu Active Tourer označeného číslom dva znamenalo príchod historicky prvého Bavora s pohonom predných kolies. Odvtedy dostalo obdobnú techniku viacero členov portfólia BMW. A nebolo žiadnym tajomstvom, že rovnaký krok čaká aj rad 1. Teraz sa začína oficiálne odhaľovať.

Súčasťou úvodnej palety by mal byť aj vrcholný model 5 fotografií v galérii Súčasťou úvodnej palety by mal byť aj vrcholný model Zdroj: BMW

Prostredníctvom sociálnych sietí publikovala nemecká spoločnosť niekoľko fotografií novej jednotky. Jej karosériu na väčšine obrázkov kryje kamufláž, ktorú pracovník firmy odliepa a odhaľuje konkrétne dizajnové detaily. Obdobné je to s interiérom. Väčšinu jeho tvarov na zatiaľ jedinom publikovanom zábere prekrýva textil, no viditeľný je volant i digitálny prístrojový panel.

Na kompletné odhalenie kabíny radu 1 si ešte musíme počkať, v prípade exteriéru však už kamufláž nemá opodstatnenie. Pred mesiacom totiž na internet unikli materiály prezrádzajúce všetko dôležité. Zachytili špičkovú verziu M135i, ktorá bude pravdepodobne súčasťou úvodnej modelovej palety. Športovo orientovaný modrý kompakt totiž zachytáva aj jediná fotka bez maskovania.

Kompletné odhalenie hatchbacku prebehne 27. mája 5 fotografií v galérii Kompletné odhalenie hatchbacku prebehne 27. mája Zdroj: BMW

Už dnes je viac-menej jasné, že všetky kolesá vrcholného variantu bude poháňať prepĺňaný benzínový dvojliter pôvodne uvedený modelom X2 M35i. Pravdepodobne dosiahne výkon 225 kW (306 k) a krútiaci moment 450 Nm. Ani ďalšie motory asi neprinesú prekvapenia, pod kapotu radu 1 by sa mali nasťahovať viaceré agregáty poháňajúce aktuálne vozidlá stojace na architektúre UKL používanej aj dcérskou značkou MINI. Mimochodom, tá aktuálne uvádza inovované varianty Clubman JCW a Countryman JCW disponujúce tiež spomínaným dvojlitrovým srdcom so stádom 306 koní.

BMW M135i: Hot-hatch ukázal svoju tvár

Mníchov neustrážil športovú verziu hatchbacku, spod plachty vykukla predná i zadná časť karosérie. Svojím dizajnom neprekvapila.

Nemci okrem zverejnenia fotografií prezradili, že ďalšiu generáciu svojho najdostupnejšieho vozidla predstavia 27. mája na samostatnom podujatí. Na jeseň bude nasledovať výstavná premiéra v halách autosalóna vo Frankfurte. BMW plánuje predaj novej jednotky spustiť ešte do konca roka, k cenám sa zatiaľ nevyjadruje. No zmena platformy by teoreticky mohla sumy posunúť nadol.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×