Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.
11 17.05.2019 / Marek Pokrývka

Segment športovo ladených kombi nie je obsadený ktovieako husto. Nájdeme v ňom luxusné autá ako je Audi RS6 Avant či Porsche Panamera Sport Turismo, ale tiež niekoľko dostupnejších modelov. Praktickým variantom Wagon roky disponoval aj Ford Focus ST a teraz sa do ponuky vracia. Samozrejme, už na základe novej generácie es-téčka prezentovanej pred tromi mesiacmi.

Focus ST bude aj v tejto generácii dostupný s dvomi karosériami 11 fotografií v galérii Focus ST bude aj v tejto generácii dostupný s dvomi karosériami Zdroj: Ford

Navonok neprináša ďalšie vyhotovenie kompaktu nič nové. Kombík prezentovaný v červenej farbe dostal rovnaké dielce bodykitu ako hatchback, výnimkou sú akurát komponenty v zadnej časti. Veľký strešný spojler i nárazník zastrešujúci dvojicu okrúhlych výfukových koncoviek však štylisticky idú v stopách menšieho modelu. Rovnako ako kolesá, ktoré sú nezmenené.

Zmeny nečakáme ani v interiéri, ktorý by mal obsahovať anatomicky tvarované sedadlá Recaro, upravený volant s hrubým splošteným vencom či odlišnú radiacu páku. Fotografie prednej časti kabíny však Modrý ovál nezverejnil. Ukázal akurát batožinový priestor, ktorému športový charakter nijak neuškodil. Mal by teda ponúkať objem 608 litrov (resp. 1 653 l po sklopení zadných sedadiel).

Zatiaľ nie je jasné, koľko sa za objemnejší zadok má priplácať 11 fotografií v galérii Zatiaľ nie je jasné, koľko sa za objemnejší zadok má priplácať Zdroj: Ford

Tak ako hatchback má byť aj kombi dostupné s dvomi pohonnými jednotkami. Zákazníci si budú môcť vyberať medzi 2,3-litrovým benzínom EcoBoost dosahujúcim výkon 206 kW (280 k) a naftovým štvorvalcom z radu EcoBlue produkujúcim najviac 140 kW (190 k). Oba agregáty dopĺňa štandardne šesťstupňový manuál. No je tu aj alternatíva, dvojspojka so siedmimi stupňami.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Dynamické parametre nepoznáme, no očakávame ich jemné zhoršenie spôsobené vyššou hmotnosťou. Tá pravdepodobne ovplyvní aj jazdné vlastnosti. Samozrejme, podvozok auta vo verzii ST Wagon je špecificky nastavený a ponúka viacero jazdných režimov. Nechýbajú ani silnejšie brzdy. Slovenský importér zatiaľ neprezradil, koľko si za takýto Focus plánuje pýtať.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×