Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Exkluzívne odhalenie: Takýto bude nový Golf

FOTO
Príchod Volkswagenu Golf ôsmej generácie sa síce mierne omeškal, tak či tak sa však neúprosne blíži. Vďaka množstvu únikov či špiónskych fotografií máme už vynikajúcu predstavu o tom, ako bude vyzerať a čo ponúkne.
28 17.05.2019 / Filip Kadlečík

Volkswagen Golf ôsmej generácie patrí medzi najočakávanejšie automobily tohto roka, resp. aspoň donedávna patril. Teraz sa jeho oficiálny príchod kvôli technickým komplikáciám omeškal a je možné, že sa predstaví buď na úplnom konci roka, alebo na začiatku toho nového. Volkswagen totiž údajne musí doladiť technickú stránku kompaktu, ktorý údajne má urobiť veľký medzigeneračný skok.

Vizualizácie ôsmej generácie Volkswagenu Golf už nám ponúkajú ucelený a spoľahlivý pohľad na dizajn overeného kompaktu VW 28 fotografií v galérii Vizualizácie ôsmej generácie Volkswagenu Golf už nám ponúkajú ucelený a spoľahlivý pohľad na dizajn overeného kompaktu VW Zdroj: Auto Bild

O dizajne ôsmeho Golfu toho už vieme veľa vďaka špionážnym fotkám, ktoré zachytili rôzne prototypy počas prvotného testovania. Ich charakteristické rysy teraz do reality previedol grafik Auto Bildu. V tomto článku sa teda pozeráte len na vizualizácie, VW ešte reálny vzhľad kompaktu neodhalil. Je však viac-menej isté, že práca grafika je takmer úplne presným zobrazením ôsmej generácie nemeckého bestselleru.

Predná časť je v prípade novinky podstatne plochejšia a zakončená omnoho nižšie. Vďaka tomu by vozidlo malo vyzerať dynamickejšie a zároveň dosahovať nižší aerodynamický odpor. Zadná časť je zasa o niečo vyššia a jej dizajn opäť o ďalší krok zdokonalený. Vonkajšie rozmery karosérie budú veľmi podobné, základom má aj naďalej byť platforma MQB. Očakávať veľkú dizajnovú revolúciu v prípade Golfu sa neopláca, tentokrát však bude osmička od sedmičky poriadne odlišná už na prvý pohľad.

Drsný pohľad Golfu spredu nie je samoúčelný, prikrčená predná časť má znižovať aerodynamiku 28 fotografií v galérii Drsný pohľad Golfu spredu nie je samoúčelný, prikrčená predná časť má znižovať aerodynamiku Zdroj: Auto Bild
Do útrob vozidla Volkswagen investuje množstvo peňazí aj energie, chce totiž priniesť výrazné vylepšenie technickej stránky bestselleru. Z tohto záväzku plynú aj počiatočné problémy. Kvôli neustálemu pribúdaniu elektronických súčiastok napríklad Golf 8 prejde na plnohodnotný systém CAN bus (Controller Area Network), ktorá uľahčí prepojenie jednotlivých riadiacich jednotiek či senzorov.


>>> Všetky generácie Golfu: Takto sa menil rokmi! <<<


Typ dátovej zbernice CAN bus sa v automobilovom priemysle používa už roky, Golf by však jej využitie mal posunúť na novú úroveň. Vďaka nej má napríklad ESP s motorom komunikovať ešte rýchlejšie, čo Golf ôsmej generácie posunie bližšie k autonómnemu riadeniu. V súvislosti s wolfsburgskou novinkou sa hovorí o autonómnej jazde štvrtej úrovne.

Volkswagen Golf 1. generácie 28 fotografií v galérii Volkswagen Golf 1. generácie Zdroj: Auto Bild

Modernejšie technológie a vylepšená platforma majú pomôcť aj rozvoju agregátov. Viaceré z nich prejdú elektrifikáciou a budú tak efektívnejšie z pohľadu produkcie emisií i spotreby paliva. Zatiaľ čo technicky a dizajnovo sa nová generácia Golfu zmení evolučne, vnútri môžeme očakávať absolútnu revolúciu.

VW Golf: Revolúcia v interiéri potvrdená

Nástupca bestselleru značky má debutovať v októbri na súkromnom podujatí, skice ukazujú jeho dizajn i výrazne prepracovaný kokpit.

Rozsah zmien v interiéri naznačili už včerajšie skice, ktoré zachytávajú veľký displej ťahajúci sa naprieč veľkou časťou palubnej dosky. Ten sa skladá z troch hlavných segmentov. Naľavo od volantu by mohlo byť umiestnené ovládanie niektorých funkčných prvkov automobilov. V strede môžeme očakávať vylepšený digitálny prístrojový štít a vpravo zasa typický multifunkčný displej infotainmentu. Dotykom by sa mala ovládať aj klimatizácia vozidla.

Revolúcia v interiéri - bude ju predstavovať niekoľko displejov a viacero dotykových plôch 28 fotografií v galérii Revolúcia v interiéri - bude ju predstavovať niekoľko displejov a viacero dotykových plôch Zdroj: Auto Bild

Na vizualizácii sa nachádza volant s dotykovými displejmi, ten však v realite očakávať nemožno. Včerajšie nákresy odhalili, že Golf pravdepodobne dostane volant so štandardnými tlačidlami. Veľkú časť komunikácie s vozidlom by posádka tak či tak mala vybavovať prostredníctvom pokročilého rozpoznávania hlasu. Na premiéru novinky sa môžeme tešiť najskôr koncom tohto roka, na Slovensku bude s najväčšou pravdepodobnosťou až v roku 2020. Zatiaľ si čakanie môžete skrátiť prehľadom predchádzajúcich generácií Golfu v našej galérii.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×