Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.
10 17.05.2019 / Marek Pokrývka

Na jeseň roka 2017 odhalilo MINI koncept JCW GP, ktorý zhmotnil extrémnu formu aktuálneho trojdverového hatchbacku. Už od tejto premiéry sa šuškalo o plánoch na sériovú výrobu. Tie britská automobilka potvrdila vo februári, pričom novinku označila za svoje najdivokejšie vozidlo. A ohlásila výkon vyše 221 kW (300 k). Dnes už asi poznáme presné číslo, s takto výkonným motorom totiž ešte skôr než „gé-péčko“ prichádzajú modely Clubman JCWCountryman JCW.

Countryman JCW zrýchli po novom na stovku za 5,1 sekundy 10 fotografií v galérii Countryman JCW zrýchli po novom na stovku za 5,1 sekundy Zdroj: MINI

Dvojica áut reprezentujúcich rodinne orientovanú časť portfólia značky prešla výmenou pohonnej jednotky. Opäť ide o dvojlitrový benzínový štvorvalec s turbom, no podstatne ostrejšie naladený. Doteraz mali exempláre z radu John Coopr Works zhodný výkon 170 kW (231 k) a krútiaci moment 350 Nm. Dnes sú parametre omnoho vyššie, dosahujú špičkové hodnoty 225 kW (306 k) a 450 Nm. MINI teda aktuálne uvádza svoje historicky najsilnejšie vozidlá.

Ak sú vám dané čísla povedomé, nie ste na zlej stope. Rovnaké údaje charakterizujú aj agregát pracujúci pod kapotou modelu BMW X2 M35i, ktorý stojí na tej istej platforme. S inovovaným variantom Clubman JCW ho spájajú aj dynamické hodnoty. Najvyššia rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h a stovka trvá 4,9 sekundy. O niečo ťažší Countryman JCW na to potrebuje o dve desatiny viac.

Zatiaľ nie je jasné, ako zmena motor ovplyvní cenu dvojice áut 10 fotografií v galérii Zatiaľ nie je jasné, ako zmena motor ovplyvní cenu dvojice áut Zdroj: MINI

V tradičnom šprinte 0-100 km/h sú teda Angličania o takmer 1,5 sekundy rýchlejší než doteraz. Popri stáde rozšírenom o 75 žrebcov dostalo duo novú osemstupňovú automatickú prevodovku i upravený pohon všetkých kolies, ktorého súčasťou je mechanická uzávierka predného diferenciálu. Konštruktéri sa okrem toho venovali aj podvozku a brzdovému systému.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Countryman JCW sa navonok nijak nezmenilo, v prípade modelu Clubman JCW došlo k niekoľkým úpravám. Tie idú v stopách modernizácie konvenčných variantov. Znamená to upravený gril, odlišnú grafiku svetiel, nové disky kolies a zopár ďalších detailných zmien, ktoré sa týkajú aj vybavenia. Ceny posilnených členov rodiny John Cooper Works zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×