Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Grandland X: 300 koní a 4x4 pre Hybrid4

FOTO
Fakt, že Opel Grandland X je blízky príbuzný modelu Peugeot 3008 nie je žiadnym tajomstvom. Teraz Nemec zo svojho súrodeneckého vzťahu vyťaží dôležitú výhodu - podobne ako Francúz, aj Opel dostáva plug-in hybridný variant.
9 15.05.2019 / Filip Kadlečík

Prvým plug-in hybridom Oplu sa oficiálne stáva SUV Grandland X Hybrid4. Jeho predstavenie môžeme vnímať ako začiatok novej vlny elektrickej ofenzívy značky. Do roku 2024 by mal mať každý jeden model s bleskom na čelnej maske aj elektrickú verziu. Už začiatok novej éry je veľmi sympatický.

Opel Grandland X Hybrid4 sa bude vyznačovať špecifickou kombináciou dvojfarebného lakovania karosérie 9 fotografií v galérii Opel Grandland X Hybrid4 sa bude vyznačovať špecifickou kombináciou dvojfarebného lakovania karosérie Zdroj: Opel

Parametre plug-in hybridného systému Grandlandu X udivujú, len ťažko ich však označiť za prekvapivé. Nemec totiž používa rovnakú techniku, ktorú už skôr dostal jeho francúzsky súrodenec s označením 3008. Systémový výkon na úrovni 221 kW (300 k) a prítomnosť pohonu všetkých kolies budí rešpekt.

Moderné pohonné ústrojenstvo sa skladá z 200-koňovej jedna-šestky s turbom a dvoch elektromotorov. Jeden z nich je umiestnený na prednej, druhý na zadnej náprave. Dvojica má svoju energiu čerpať z 13,2 kWh líthium-iónového akumulátora. V domácom prostredí by ste so špeciálnym wallboxom jeho kapacitu mali byť schopný doplniť v priebehu dvoch hodín. Plne nabitý Grandland X PHEV vás v bezemisnom režime dovezie až na vzdialenosť 50 km.

Najväčšou zmenou v interiéri je využitie elektrického voliča smeru jazdy po vzore modelu 3008 9 fotografií v galérii Najväčšou zmenou v interiéri je využitie elektrického voliča smeru jazdy po vzore modelu 3008 Zdroj: Opel

V prípade plug-in hybridného SUV je samozrejmosťou aj rekuperácia elektrickej energie, ktorá batérii dodáva šťavu priamo počas jazdy. Pôjde tu o systém, ktorý sme si vyskúšali napríklad v BMW i3 - auto budete prakticky môcť ovládať len plynovým pedálom. Akonáhle z neho dáte nohu dole, vozidlo začne jemne brzdiť a tým pádom rekuperovať. Ide o príjemný štýl vedenia vozidla, na ktorý sa dá rýchlo zvyknúť.

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom 130 kW (177 k) a moderný osemstupňový...

Zmeny sa odohrali aj v interiéri. Najväčšou z nich je prítomnosť elektronického voliča smeru jazdy, ktorý už dávnejšie uviedol Peugeot 3008. Napríklad vo variante Grandland X Ultimate, ktorý sme testovali pred niekoľkými mesiacmi, Opel ešte používal klasickú radiacu páku. Dátum uvedenia na trh či konkrétnejšia cena plug-in hybridu ešte známe nie sú.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×