Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia avizuje ďalšieho člena rodiny SUV

Malé vozidlo bude nepochybne bratom modelu Hyundai Venue a dizajnovo má čerpať z konceptu SP Signature. Potvrdzujú to náčrty.
4 15.05.2019 / Marek Pokrývka

Základnou stratégiou viacerých automobiliek v ostatných rokoch bolo rozširovanie ponuky SUV a pri niektorých to akoby nemalo konca-kraja. Zaradiť medzi ne možno aj koncern Hyundai Motor Group. Momentálne opäť rozširuje svoje portfólio, jeho materská značka nedávno prišla s malým „es-ú-véčkom“ Venue určeným najmä pre USA. To onedlho dostane súrodenca.

V hierarchii značky sa má novinka zaradiť pod Stonic 4 fotografie v galérii V hierarchii značky sa má novinka zaradiť pod Stonic Zdroj: Kia

Ďalšieho člena svojej športovo-úžitkovej rodiny momentálne avizuje Kia, druhá hlavná časť kórejského podniku. Bezpochyby pôjde o blízkeho technického príbuzného spomínanej novinky Hyundai. Disponovať však má svojským štýlom, ktorý bude v rámci modelovej palety Kia pomerne originálny. Vychádzať má z konceptu SP Signature predstaveného koncom marca v Soule.

Automobilka otvorene hovorí o inšpirácii štúdiou, ktorá vznikla evolúciou konceptu SP odhaleného vlani pri príležitosti vstupu kórejskej značky na indický trh. Podľa dvojice zverejnených skíc budú línie sériového produktu pozmenené len kozmeticky. Očakávať môžeme väčšie spätné zrkadlá či naopak menšie disky kolies, ale gro dizajnu zostane evidentne nedotknuté.

Dizajnovo bude malé SUV veľmi blízko tejto štúdie 4 fotografie v galérii Dizajnovo bude malé SUV veľmi blízko tejto štúdie Zdroj: Kia

Zaujímavá tak bude najmä maska chladiča typu „tigrí nos“ v hranatej forme, na ktorú po bokoch plynulo naviaže hlavná časť LED svetlometov tvoriaca akési jej krídla. Spodná polovica predných reflektorov má byť ustúpená. Výrazné tvary budú nárazníky i prahy, vzadu sa objavia diódové svetlá s 3D grafikou prepojené pochrómovaným prvkom evokujúcim okrídlený gril. Chýbať nebudú ani imitácie výfukových koncoviek zakomponované do nárazníka.

Na piatych dverách sa podľa neoficiálnych zdrojov bude vynímať označenie Tusker, samotná Kia však žiadne meno zatiaľ nepotvrdila. No načrtla termín premiéry. Predstavenie nového sériového vozidla sa odohrá počas leta, na kórejský trh má prísť ešte v druhej polovici tohto roka. Ďalšie regióny majú nasledovať. Automobilka pritom hovorí o globálnej dostupnosti malého SUV, čo nevylučuje príchod do Európy. Aj keď spriaznený model Hyundai Venue k nám aspoň nateraz nedorazil...


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×