Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

GreenWay napadol súťaž na výstavbu nabíjacích staníc

Spoločnosť GreenWay napadla spôsob, ktorým Národná diaľničná spoločnosť vyhodnotila súťaž na výstavbu a prevádzkovanie siete nabíjacích staníc pre elektromobily. Diaľničiari všetky obvinenia popierajú a trvajú na výsledkoch súťaže.
15.05.2019 / TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zotrváva na vyhlásených výsledkoch súťaže na vybudovanie a prevádzkovanie siete ultranabíjacích staníc na nabíjanie elektromobilov. Hovorkyňa NDS Michaela Michalová to uviedla pre TASR v súvislosti s vyjadrením spoločnosti GreenWay, podľa ktorej súťaž nebola transparentná.

Podľa spoločnosti by nájomná zmluva, ktorá má byť uzavretá s víťazom súťaže, mala byť odmietnutá. "NDS nie sú známe žiadne okolnosti, ktoré by spochybňovali objektívny výber najvhodnejšej ponuky na uzavretie zmluvy alebo odôvodňovali jej zrušenie, a preto NDS zotrváva na vyhlásených výsledkoch súťaže," reagovala Michalová.

Reálny dojazd e-áut: Prekvapiví víťazi testu

Elektrická budúcnosť dnes hýbe automobilovým svetom. V súvislosti s ňou sa objavujú pozitívne, ale i negatívne hlasy - každá minca má dve strany. Aké schopné sú elektromobily predávané aj u nás...

Víťazná ponuka od Západoslovenskej energetiky (ZSE) je podľa spoločnosti GreenWay, ktorá sa tiež na súťaži zúčastnila, nerealistická a môže spôsobiť zdržania a vyššie náklady. Diaľničiari však skonštatovali, že im nie sú známe žiadne skutočnosti, ktoré by takémuto scenáru nasvedčovali.

"NDS v predmetnej obchodnej verejnej súťaži stanovila len minimálnu výšku ročného nájomného za jeden štvorcový meter pre plochu elektrostanice na časti diaľničného odpočívadla, pričom výška nájomného ponúknutá zo strany účastníkov súťaže bola práve predmetom súťaže, a teda aj jedným z kritérií na vyhodnotenie predložených súťažných návrhov," podotkla Michalová. Jedným z cieľov NDS je dosahovanie finančného zisku, preto je podľa hovorkyne logické, že v ponúknutej výške nájomného nevidí problém.

GreenWay tiež tvrdí, že NDS postupovala diskriminačne. Diaľničiari to však odmietajú. "NDS pri komisionálnom vyhodnocovaní predložených súťažných návrhov postupovala v súlade so zadefinovanými súťažnými podmienkami i všeobecne záväznými právnymi predpismi, pričom počas celej obchodnej verejnej súťaže dodržiavala princíp rovnakého zaobchádzania, transparentnosti a hospodárskej súťaže," zdôraznila hovorkyňa NDS.

Diaľničiari nesúhlasia ani s námietkou týkajúcou sa možnej monopolizácie trhu s nabíjacími službami v SR. "Samotným cieľom obchodnej verejnej súťaže bolo nájsť strategického partnera, ktorý vybuduje a následne bude prevádzkovať sieť elektrostaníc podľa zaužívaných obchodných štandardov, v požadovanej kvalite a dĺžke," dodala Michalová.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×