Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé detaily: Takto nový Superb zahanbí Kodiaq

VIDEO
Svetová premiéra omladenej Škody Superb sa blíži a s ňou sa stupňuje aj postupné odhaľovanie detailov o novinke. Česká vlajková loď opäť ukáže, kto v rámci Mladej Boleslavi diktuje trendy.
6 14.05.2019 / Filip Kadlečík

Pri uvedení Škody Kodiaq sa o sedemmiestnom SUV hovorilo ako o novej vlajkovej lodi značky. Vtedy to do istej miery určite aj platilo, český medveď Superb vo viacerých ohľadoch prekonáva. Teraz sa však blíži čas, keď limuzína opätovne ukáže, ktorý model je vlajkovou loďou českej automobilky.

Pri chystanom facelifte totiž Superb prejde výrazným technologickým vylepšením, ktoré Škoda demonštruje na priloženom videu. Superb konečne dostane LED-matrix čelné reflektory schopné známeho “vyrezávania” protiidúcich automobilov.

V praxi bude mať vodič vlajkovej lode Škody v noci omnoho lepší prehľad o situácii na vozovke, než tomu bolo doteraz. Aktuálne Superb tiež ponúka aktívne reflektory, ich práca je však miestami zmätočná a nespĺňa dnešné štandardy. To sa čoskoro zmení.

Nový Superb: Exkluzívna premiéra na Slovensku

Škoda začala s odhaľovaním omladeného modelu Superb. Po nedávnom úniku teraz prichádzajú oficiálne informácie spolu s prvým pohľadom na omladenú vlajkovú loď.

Svetlomety označené ako “Škoda Crystal Lightning” môže Superbu závidieť aj Kodiaq, ktorý si nateraz musí vystačiť s bežnými LEDkami. Vylepšenie sa okrem efektnej animácie čelných reflektorov prejaví aj na zadných svetlách, ktoré budú taktiež plne diódové a ponúknu i dynamickú smerovku, ktorú má napríklad aj Scala. Očakávať môžeme aj veľký nápis Škoda, ktorý bude zdobiť veko batožinového priestoru.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×