Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé detaily: Takto nový Superb zahanbí Kodiaq

VIDEO
Svetová premiéra omladenej Škody Superb sa blíži a s ňou sa stupňuje aj postupné odhaľovanie detailov o novinke. Česká vlajková loď opäť ukáže, kto v rámci Mladej Boleslavi diktuje trendy.
6 14.05.2019 / Filip Kadlečík

Pri uvedení Škody Kodiaq sa o sedemmiestnom SUV hovorilo ako o novej vlajkovej lodi značky. Vtedy to do istej miery určite aj platilo, český medveď Superb vo viacerých ohľadoch prekonáva. Teraz sa však blíži čas, keď limuzína opätovne ukáže, ktorý model je vlajkovou loďou českej automobilky.

Pri chystanom facelifte totiž Superb prejde výrazným technologickým vylepšením, ktoré Škoda demonštruje na priloženom videu. Superb konečne dostane LED-matrix čelné reflektory schopné známeho “vyrezávania” protiidúcich automobilov.

V praxi bude mať vodič vlajkovej lode Škody v noci omnoho lepší prehľad o situácii na vozovke, než tomu bolo doteraz. Aktuálne Superb tiež ponúka aktívne reflektory, ich práca je však miestami zmätočná a nespĺňa dnešné štandardy. To sa čoskoro zmení.

Nový Superb: Exkluzívna premiéra na Slovensku

Škoda začala s odhaľovaním omladeného modelu Superb. Po nedávnom úniku teraz prichádzajú oficiálne informácie spolu s prvým pohľadom na omladenú vlajkovú loď.

Svetlomety označené ako “Škoda Crystal Lightning” môže Superbu závidieť aj Kodiaq, ktorý si nateraz musí vystačiť s bežnými LEDkami. Vylepšenie sa okrem efektnej animácie čelných reflektorov prejaví aj na zadných svetlách, ktoré budú taktiež plne diódové a ponúknu i dynamickú smerovku, ktorú má napríklad aj Scala. Očakávať môžeme aj veľký nápis Škoda, ktorý bude zdobiť veko batožinového priestoru.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Súdny dvor EÚ označil nemecké mýto za protizákonné

Peugeot s každým ďalším novým modelom smeruje k lepším zajtrajškom. Revolúciu odštartovalo SUV 3008, príjemnou zmenou už ale prešla aj malá 208 či vlajková...

Zabudnite na starú 2008, nová verzia prekvapuje

Slovenský Aeromobil doslova urobil dieru do sveta, keď predstavil funkčný prototyp lietajúceho auta. Spoločnosť teraz získala nových investorov, ktorých...

Slovenský Aeromobil má nových investorov

Jedno z vrcholných podujatí motoristickej sezóny na okruhu SLOVAKIA RING prichádza začiatkom júla: FIA Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) ako OMV...

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu SLOVAKIA RING

Česká fabrika Hyundai v Nošoviciach má za sebou úspešný a ziskový rok. V najbližšom období však očakáva problémy na trhu a v predstihu znižuje výrobu.

Nošovický Hyundai prosperuje, očakáva však problémy

Dočkali sme sa. Z SUV-kupé je legitímny trend a teraz sa jedno z nich bude môcť vybrať aj do tvrdého off-roadu.

Extrémne SUV-kupé: GLE do ťažkého terénu?

Renault postupne omladzuje modelové portfólio. Po novej generácii Clia na rad prichádza modernizovaný elektromobil. Model Zoe si množstvo vychytávok požičal...

Facelift pre Renault Zoe: Dojazd sa blíži ku 400 km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×