Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé detaily: Takto nový Superb zahanbí Kodiaq

VIDEO
Svetová premiéra omladenej Škody Superb sa blíži a s ňou sa stupňuje aj postupné odhaľovanie detailov o novinke. Česká vlajková loď opäť ukáže, kto v rámci Mladej Boleslavi diktuje trendy.
6 14.05.2019 / Filip Kadlečík

Pri uvedení Škody Kodiaq sa o sedemmiestnom SUV hovorilo ako o novej vlajkovej lodi značky. Vtedy to do istej miery určite aj platilo, český medveď Superb vo viacerých ohľadoch prekonáva. Teraz sa však blíži čas, keď limuzína opätovne ukáže, ktorý model je vlajkovou loďou českej automobilky.

Pri chystanom facelifte totiž Superb prejde výrazným technologickým vylepšením, ktoré Škoda demonštruje na priloženom videu. Superb konečne dostane LED-matrix čelné reflektory schopné známeho “vyrezávania” protiidúcich automobilov.

V praxi bude mať vodič vlajkovej lode Škody v noci omnoho lepší prehľad o situácii na vozovke, než tomu bolo doteraz. Aktuálne Superb tiež ponúka aktívne reflektory, ich práca je však miestami zmätočná a nespĺňa dnešné štandardy. To sa čoskoro zmení.

Nový Superb: Exkluzívna premiéra na Slovensku

Škoda začala s odhaľovaním omladeného modelu Superb. Po nedávnom úniku teraz prichádzajú oficiálne informácie spolu s prvým pohľadom na omladenú vlajkovú loď.

Svetlomety označené ako “Škoda Crystal Lightning” môže Superbu závidieť aj Kodiaq, ktorý si nateraz musí vystačiť s bežnými LEDkami. Vylepšenie sa okrem efektnej animácie čelných reflektorov prejaví aj na zadných svetlách, ktoré budú taktiež plne diódové a ponúknu i dynamickú smerovku, ktorú má napríklad aj Scala. Očakávať môžeme aj veľký nápis Škoda, ktorý bude zdobiť veko batožinového priestoru.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×