Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz spustil predaj modelu EQC

Elektromobil bude v základnej verzii lacnejší než súper od Audi, na obe autá má byť od decembra opäť ponúkaná štátna podpora.
7 13.05.2019 / Marek Pokrývka

O plánoch nemeckej značky Mercedes-Benz na vstup do rozrastajúceho sa segmentu elektrických SUV vieme minimálne od roku 2016, kedy v Paríži debutoval koncept Generation EQ. Z neho sa na jeseň minulého roka vykľul sériový produkt. Výrobca ho postupne uvádza do obchodov a momentálne spustil predaj modelu EQC aj na slovenskom trhu.

Na slovenský trh prichádza Mercedes-Benz EQC 7 fotografií v galérii Na slovenský trh prichádza Mercedes-Benz EQC Zdroj: Mercedes-Benz

Luxusný športovo-úžitkový elektromobil bude dostupný s jedinou verziou techniky, zvoliť si možno výhradne štvorkolku dosahujúci maximálny výkon rovných 300 kW (408 k) a krútiaci moment 760 Nm. Tradičná akcelerácia na stovku vďaka tomu zaberie iba 5,1 sekundy. Najvyššie tempo je však relatívne nízke, obmedzovač je nastavený na 180 km/h.

Limit rýchlosti slúži na zabránenie zbytočne veľkému odberu energie z akumulátora. Voľba je aj tu jediná, batéria má kapacitu 80 kWh. Podľa normy WLTP by to malo stačiť na prejdenie 416 km. Reálne číslo bude vo veľkej miere závisieť od trasy a jazdného štýlu, ale tiež využívania klimatizácie či ďalších zariadení. Na rýchlonabíjačke sa má vozidlo nabiť na 80% za 40 minút.

Súčasťou štandardu má byť aj navigačný systém 7 fotografií v galérii Súčasťou štandardu má byť aj navigačný systém Zdroj: Mercedes-Benz

Štandardné vybavenie triedy EQC má zahŕňať množstvo funkcií súvisiacich s elektrickým pohonom, ale tiež plejádu bezpečnostných asistentov a moderný infotainment MBUX s hlasovým ovládaním. Súčasťou štandardu bude navigácia, bezkľúčové rozhranie či zadná kamera. Zákazníci si budú môcť za veľa ďalších prvkov priplatiť, ponuka obsahuje aj vyhotovenie AMG Line.

Mercedes-Benz EQC: Elektrická éra je tu

Trojcípa hviezd predstavila sériové SUV s výkonom 300 kW (408 k), predávať by sa malo podľa neoficiálnych informácií od asi 70-tisíc eur.

Neriadené zaškrtávanie jednotlivých opcií môže cenu dostať k magickej 100-tisícovej hranici, no štartovacia kúpna čiastka za elektromobil je o poznanie nižšia. Stanovená je na 76 800 eur s DPH. Mercedes-Benz EQC je teda v základe lacnejší než jeho najbližší konkurent Audi e-tron disponujúci podobnými parametrami, ale odlišným vybavením. Na obe elektrické autá by mal štát poskytovať päťtisícovú podporu. Už v minulosti bola dostupná, vrátiť by sa mala v decembri.

Za základnú verziu si Mercedes pýta 76 800 eur 7 fotografií v galérii Za základnú verziu si Mercedes pýta 76 800 eur Zdroj: Mercedes-Benz

Elektromobil nenájdete v každom showroome trojcípej hviezdy, predávať ho majú len vybrané filiálky siete Motor-Car v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. K vozidlu budú ponúkať viacero servisných programov. Medzi ne patrí aj tzv. dovolenkový balík, ktorý spočíva v zapožičaní auta so spaľovacím motorom na 14 dní v roku za zvýhodnených podmienok.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×