Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sandero budúcnosti: Ako môže vyzerať?

Rumunský hatchback dostane onedlho nástupcu, no brazílsky grafik sa pokúsil načrtnúť štvrté vydanie s fiktívnym uvedením v roku 2025.
4 14.05.2019 / Marek Pokrývka

Z donedávna zatracovanej značky Dacia sa počas niekoľkých rokov podarilo vybudovať silu, s ktorou treba na trhu rátať. Medzi dôležité časti jej portfólia patrí typ Sandero predávaný aj s logom Renault. Jeho druhú generáciu čaká čoskoro výmena, ktorá by mala byť z dizajnového hľadiska skôr decentná. No ako môže vyzerať vydanie číslo štyri plánované na ďalšiu dekádu?

Takto si štvrtú generáciu typu Sandero predstavuje nezávislý grafik 4 fotografie v galérii Takto si štvrtú generáciu typu Sandero predstavuje nezávislý grafik Zdroj: Behance.net/Luiz Dias

Túto otázku si položil grafik Luiz Dias a snažil sa digitálne načrtnúť svoju predstavu toho, ako by sa mohlo Sandero budúcnosti zmeniť. Vytvoril fiktívnu verziu pre rok 2025. Namiesto symbolov rumunskej firmy jej však dal logá materskej automobilky, pričom urobil rovno vyhotovenie Stepway charakterizované väčšou svetlou výškou či tmavými plastmi v spodnej časti bodykitu.

Brazílčanovo dielo dostalo odvážne tvary. Okrem strechy zakončenej veľkým spojlerom a nápadne skoseným zadným oknom zaujme hatchback mohutnými blatníkmi, ktoré obsahujú tenké LED línie zvýrazňujúce ich tvar. Ten jednoznačne evokuje modely Lada spadajúce pod rovnakú alianciu. No ide o jediný spoločný rys, ostatné dielce nesú francúzsky rukopis.

Dacia Sandero: Detaily o tretej generácii

Rumunský hatchback má dostať novú platformu, nižšie položenú strechu a minimálne tri motory. V ponuke nebude chýbať verzia Stepway.

Prvkom typickým pre aktuálne modely Renault sú svetlomety zasahujúce hlboko do nárazníka. V tomto prípade sú tvorené kompletne z diód a ich motív písmena C dopĺňa tenké centrálne prepojenie obsahujúce logo značky, podobne sú riešené aj zadné svetlá. Výsledok pôsobí zaujímavo. Reálne vozidlo predávané aj pod hlavičkou rumunskej automobilky Dacia bude s veľkou pravdepodobnosťou umiernenejšie, no ako inšpirácia by brazílsky návrh mohol dizajnérom poslúžiť.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×