Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Trenčín chce zlepšiť dostupnosť Bošáckej doliny

Trenčiansky kraj spúšťa projekt, ktorý má zlepšiť dopravnú dostupnosť Bošáckej doliny zo slovenskej aj českej strany. Projekt sa bude realizovať v spolupráci s partnermi z Česka.
13.05.2019 / TASR

Zlepšenie dopravnej dostupnosti Bošáckej doliny z oboch strán hranice je hlavným dôvodom zámeru Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zrekonštruovať približne štvorkilometrový úsek cesty III/1223 z obce Zemianske Podhradie do Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Dohodu o spolupráci partnerov na projekte v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika medzi Trenčianskym samosprávnym krajom a Riaditeľstvom ciest Zlínskeho kraja schválili tento týždeň poslanci Zastupiteľstva TSK.

Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, zrekonštruovaný úsek na slovenskej strane zlepší dopravnú dostupnosť k významným objektom kultúrneho a prírodného dedičstva nachádzajúcich sa na území Bošáckej doliny z oboch strán hranice, čím dôjde ku komplexnejšiemu a kvalitnejšiemu prepojeniu atraktivít prihraničného územia, a tým i k vytvoreniu lepších podmienok na zvýšenie jeho návštevnosti.

Súčasťou cezhraničného projektu je i rekonštrukcia približne 3,5-kilometrového úseku cesty tretej triedy na českej strane. Schválenie uzavretia dohody o spolupráci partnerov projektu Zastupiteľstvom TSK a jej podpísanie oboma partnermi projektu je nevyhnutnou podmienkou na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×