Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jazdené kombi: Ktoré z nich sa oplatí vybrať?

Koľko ľudí, toľko chutí. Autá nie sú výnimkou. Rozhodujú cena, reputácia a osobné skúsenosti. Platí to aj pre kombíky, ktoré sú stále obľúbené. Pozreli sme sa na zúbok desiatim vybraným modelom.
31 13.05.2019 / Redakcia AUTO BILD

Na automobilovom trhu vládne naozaj silná konkurencia. Každá automobilka sa snaží pokryť čo najviac segmentov a snaží sa odhadnúť aktuálne trendy z hľadiska preferencií motoristov. Hoci móda sa môže meniť, existujú kategórie, ktoré sú aj pre výrobcov trvalkami.

Ilustračná snímka 31 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

Hoci v poslednom období rastie obľuba SUV, a to aj bez ohľadu na súčasnú honbu na emisné čarodejnice, jednou zo stávok na istotu sú určite verzie kombi. Tie si stále udržujú relatívne pevnú pozíciu aj ako rodinné autá. Nevýhodou SUV v porovnaní s kombíkmi totiž môže byť relatívne obmedzený objem batožinového priestoru a možno aj vyššia nakladacia hrana.

Tieto dve kategórie sú stále najdominantnejšie aj u nás. Podľa informácií Združenia automobilového priemyslu SR predaje SUV rastú každým rokom a aj vlani v porovnaní s rokom 2017 došlo k nárastu takmer o 16 percent zhruba na 33 260 kusov. Druhé miesto si stabilne udržiava nižšia stredná trieda, i keď jej predaj medziročne klesol o necelých 2,5 percenta. A treťou najobľúbenejšou triedou sú malé autá, ktorých predaj sa už dva roky drží zhruba na stabilnej úrovni okolo 19 000 kusov.

TOP 10: Ktoré kompaktné kombi sú naj?

Rebríček obľúbených kombíkov segmentu C na nemeckom trhu ponúka dobrý pohľad na modely, ktorým zákazníci najviac veria.

Verzie kombi sa tešia obľube nielen ako nové vozidlá. Určite majú čo ponúknuť aj ako jazdenky. Pri výbere vhodnej značky a modelu sú určite najlepším radcom osobné skúsenosti alebo referencie ľudí, ktorým motorista dôveruje. Naši nemeckí kolegovia sa pozreli na zúbok desiatim modelom z rôznych cenových skupín a zhodnotili ich silné a slabé stránky.


» Najlepšie ojazdené kombi nájdete v galérii «


Práve kombíky nižšej strednej triedy sú presne tým riešením, ktoré mnohé rodiny uprednostňujú. MPV na túto triedu skrátka nemajú, keďže vo všetkých čiastkových triedach dochádza k poklesu predajov. Registrácie malých MPV u nás vlani prepadli o vyše 36 percent, MPV nižšej strednej triedy išli nadol o osem percent a strednej takmer o 19 percent. Najväčšie modely síce stúpli o 2,5 percenta, čo je však v reálnych číslach niečo vyše 50 kusov.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×