Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jazdené kombi: Ktoré z nich sa oplatí vybrať?

Koľko ľudí, toľko chutí. Autá nie sú výnimkou. Rozhodujú cena, reputácia a osobné skúsenosti. Platí to aj pre kombíky, ktoré sú stále obľúbené. Pozreli sme sa na zúbok desiatim vybraným modelom.
31 13.05.2019 / Redakcia AUTO BILD

Na automobilovom trhu vládne naozaj silná konkurencia. Každá automobilka sa snaží pokryť čo najviac segmentov a snaží sa odhadnúť aktuálne trendy z hľadiska preferencií motoristov. Hoci móda sa môže meniť, existujú kategórie, ktoré sú aj pre výrobcov trvalkami.

Ilustračná snímka 31 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

Hoci v poslednom období rastie obľuba SUV, a to aj bez ohľadu na súčasnú honbu na emisné čarodejnice, jednou zo stávok na istotu sú určite verzie kombi. Tie si stále udržujú relatívne pevnú pozíciu aj ako rodinné autá. Nevýhodou SUV v porovnaní s kombíkmi totiž môže byť relatívne obmedzený objem batožinového priestoru a možno aj vyššia nakladacia hrana.

Tieto dve kategórie sú stále najdominantnejšie aj u nás. Podľa informácií Združenia automobilového priemyslu SR predaje SUV rastú každým rokom a aj vlani v porovnaní s rokom 2017 došlo k nárastu takmer o 16 percent zhruba na 33 260 kusov. Druhé miesto si stabilne udržiava nižšia stredná trieda, i keď jej predaj medziročne klesol o necelých 2,5 percenta. A treťou najobľúbenejšou triedou sú malé autá, ktorých predaj sa už dva roky drží zhruba na stabilnej úrovni okolo 19 000 kusov.

TOP 10: Ktoré kompaktné kombi sú naj?

Rebríček obľúbených kombíkov segmentu C na nemeckom trhu ponúka dobrý pohľad na modely, ktorým zákazníci najviac veria.

Verzie kombi sa tešia obľube nielen ako nové vozidlá. Určite majú čo ponúknuť aj ako jazdenky. Pri výbere vhodnej značky a modelu sú určite najlepším radcom osobné skúsenosti alebo referencie ľudí, ktorým motorista dôveruje. Naši nemeckí kolegovia sa pozreli na zúbok desiatim modelom z rôznych cenových skupín a zhodnotili ich silné a slabé stránky.


» Najlepšie ojazdené kombi nájdete v galérii «


Práve kombíky nižšej strednej triedy sú presne tým riešením, ktoré mnohé rodiny uprednostňujú. MPV na túto triedu skrátka nemajú, keďže vo všetkých čiastkových triedach dochádza k poklesu predajov. Registrácie malých MPV u nás vlani prepadli o vyše 36 percent, MPV nižšej strednej triedy išli nadol o osem percent a strednej takmer o 19 percent. Najväčšie modely síce stúpli o 2,5 percenta, čo je však v reálnych číslach niečo vyše 50 kusov.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×