Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda ohlásila dva elektrifikované modely

Japonská automobilka označí retro-futuristický hatchback písmenom „e“ bez ďalších prívlastkov a novej generácii typu Jazz dá pohon i-MMD.
2 10.05.2019 / Marek Pokrývka

Batérie slúžiace priamo na pohon kolies má čoraz viac osobných automobilov. Pri niektorých sú hlavným zdrojom hybnej energie, iné ich používajú len na asistenciu spaľovacej jednotke. Trendu sa nevyhla ani Honda. Aktuálne pridáva plyn a ohlásila dva elektrifikované modely.

Názov zaujímavého elektromobilu bude nakoniec znieť Honda e 2 fotografie v galérii Názov zaujímavého elektromobilu bude nakoniec znieť Honda e Zdroj: Honda

Japonská automobilka potvrdila meno malého mestského elektromobilu, ktorého predobraz menom Urban EV Concept sa v roku 2017 zaradil k hlavným hviezdam frankfurtského autosalóna. Reálnejšiu podobu dostal na tohtoročnej Ženeve. Na tamojšom výstavisku mal premiéru pod názvom Honda e Prototype, ktorá nakoniec príde len o svoj prívlastok.

Drobný hatchback bude teda vo finále označený malým písmenom „e“ bez ďalších čísel či písmen. Sériová forma by sa od exponátu prezentovaného vo Švajčiarsku mala líšiť len v drobnostiach, nič zásadné sa už meniť nebude. O technickej stránke nevieme okrem pohonu zadných kolies takmer nič. Výrobca napriek tomu uvádza, že v Európe už eviduje 22-tisíc záujemcov o „éčko“.

Vďaka novej technike by mohol byť Jazz Hybrid ešte úspornejší 2 fotografie v galérii Vďaka novej technike by mohol byť Jazz Hybrid ešte úspornejší Zdroj: Honda

Sériovú verziu elektromobilu Honda e pravdepodobne spoznáme v septembri opäť vo Frankfurte. Počas októbra je na pláne výstava v Tokiu, kde chce domáca automobilka predstaviť novú generáciu typu Jazz. Pripravuje pre ňu modernejší elektrifikovaný pohon.

Honda e Prototype je blízko sériovej verzii

Oproti pôvodnej štúdii bude mať sériový elektromobil oblejšie tvary. Dostane pohon zadných kolies a na jedno nabitie má prejsť vyše 200 kilometrov.

Japonci už dlhší čas ponúkajú model Jazz Hybrid, no ten čakajú veľké technické zmeny. Dostane techniku známu pod skratkou i-MMD (Intelligent Multi-Mode Drive). Aktuálne ňou disponuje Honda CR-V, v ktorej prípade slúži na pohon vo väčšine podmienok elektrina. Namiesto veľkého akumulátora je však jej hlavným zdrojom spaľovací motor v roli generátora. Hatchback by mal byť postavený podľa rovnakého receptu, aj keď viacero komponentov sa iste zmení.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×