Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj nových vozidiel v Británii neustále padá

Záujem Britov o nové vozidlá je aj naďalej veľmi slabý. I keď firmy nakupujú autá pre obnovu vozových parkov, nárast bol natoľko nízky, že nedokázal vykompenzovať predaj pre súkromné osoby.
10.05.2019 / TASR

Predaj nových áut v Británii aj v apríli 2019 klesol. Dôvodom bol najmä slabý dopyt domácností. Vyplýva to z údajov, ktoré v utorok zverejnilo britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Podľa SMMT sa počet novozaregistrovaných automobilov v Spojenom kráľovstve v apríli znížil o 4,1 percenta na 161 064 áut zo 167 911 pred rokom, napriek malému nárastu dopytu firiem, ktoré obnovujú svoje vozové parky. Počet registrácií zo strany súkromných osôb, teda domácností, klesol o 10,3 percenta, uviedla spoločnosť SMMT.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×