Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S: Záplavy nie sú problém

TOP VIDEO
Pri prekonávaní hlbokej vody elektrickým vozidlom nehrozí nasatie vody do motora, napriek tomu to nemožno odporúčať.
1 09.05.2019 / Marek Pokrývka

Nástup elektromobilov sa momentálne zdá byť neodvratný a v súvislosti s ním sa neustále hovorí o ich nevýhodách a prekážkach hovoriacich proti ich masovému rozšíreniu. A oprávnene. No taktiež im nemožno uprieť výhody, ako je čistejší vzduch v uliciach miest či menej neželaného hluku. Medzi menej dôležité plusy patrí lepšia odolnosť voči hlbokej vode.

Plne autonómna jazda: Ako ju zvláda Tesla

Pri kvalitnom dopravnom značení vie už dnešný elektrický sedan Model 3 fungovať vo veľkej miere bez zásahu vodiča, čo ukazuje zrýchlený spot.

Prívalové dažde už zabili mnoho áut, ktoré nasali do svojho motora vodu namiesto vzduchu. Pri elektrickom vozidle čosi takéto nehrozí. Jedno aktuálne video z USA zachytávajúce Model S z dielne Tesla Motors ukazuje, že záplavy preň nie sú problém. I keď danú výšku hladiny by nepochybne zvládlo tiež mnoho spaľovacích automobilov.

Aj napriek odolnosti elektromobilov neodporúčame pravidelné „člnkovanie sa“ s nimi. Z dlhodobého hľadiska možno ťažko garantovať úplnú vodotesnosť interiéru či technických komponentov a prípadný skrat by mohol mať katastrofické následky.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×