Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aprílový predaj áut v západnej Európe klesol

Španielsko, Taliansko a Francúzsko predali v apríli viac áut, no i tak nedokázali vykompenzovať pokles v Británii a na najväčšom európskom trhu, v Nemecku.
08.05.2019 / TASR

Predaj automobilov v západnej Európe v apríli klesol o jedno percento. Vyplýva to z údajov spoločnosti LMC Automotive. Dôvodom sú stále nevyriešené podmienky brexitu a širšia ekonomická neistota.

Počet registrovaných nových áut v regióne sa v apríli 2019 znížil na 1,216 milióna z 1,228 milióna pred rokom, uviedla poradenská spoločnosť LMC. Tieto čísla sa opierajú o národné štatistiky jednotlivých štátov o predaji a o predbežné odhady pri najmenších trhoch v regióne.

V Španielsku a Taliansku predaj nových áut v apríli vzrástol, povedal analytik LMC David Oakley. Aj vo Francúzsku sa odbyt nových áut zvýšil, a to o 0,4 percenta. Ale na najväčšom európskom trhu, v Nemecku, klesol o 1,1 percenta a v Británii sa znížil o 4,1 percenta pred blížiacim sa odchodom krajiny z Európskej únie, čo sa naďalej prejavuje na nálade spotrebiteľov.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×