Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Superb: Exkluzívna premiéra na Slovensku

FOTO
Škoda začala s odhaľovaním omladeného modelu Superb. Po nedávnom úniku teraz prichádzajú oficiálne informácie spolu s prvým pohľadom na omladenú vlajkovú loď.
85 07.05.2019 / Filip Kadlečík

Slovensko bude v najbližších týždňoch žiť Majstrovstvami sveta IIHF 2019, ktoré sa budú odohrávať v Bratislave a Košiciach. S hokejom sa už tradične spája aj značka Škoda, hlavným sponzorom MS je už 27. krát v rade a teraz túto špeciálnu príležitosť využije na prezentáciu veľkej novinky.

Prvá odhalená skica novinky ukazuje, že veľké dizajnové zmeny očakávať netreba 85 fotografií v galérii Prvá odhalená skica novinky ukazuje, že veľké dizajnové zmeny očakávať netreba Zdroj: Škoda

V Bratislave sa ešte pred koncom mája odohrá svetová premiéra omladeného modelu Superb, ktorý sa stane prvou Škodou s hybridným pohonným ústrojenstvom. O ňom sme informovali už pred niekoľkými dňami. Dizajn zasa naznačili ešte skoršie úniky. Okrem výrazného technologického pokroku rozsah zmien na vozidle zatiaľ nie je známy. Výraznú revolúciu tu však očakávať netreba.

Superb by sa z pohľadu dizajnu mal meniť len decentne, aj podľa dnes zverejnenej skice prinesie iba niekoľko upravených línií s mierne prepracovanou prednou časťou. Tej budú dominovať svetlomety s ostrými tvarmi a kryštalickými prkvami, ktoré budú používať full-LED technológiu. Odlišnosť bude niesť aj predný nárazník, hmlové svetlomety má lemovať výrazná lišta. Dá sa predpokladať, že jemne sa zmenia aj svetlá vzadu. O interiéri či ďalších novinkách omladeného Superbu zatiaľ Škoda mlčí.


>>> Takto sa menil Superb: Veľká galéria modelu <<<


Názov Superb Škoda používa už od roku 1934, kedy v Mladej Boleslavi začal vznikať prvá generácia pôvodnej limuzíny. Veľký návrat sa potom odohral v roku 2001, kedy sa začala písať história moderného Superbu. Dnes je na trhu tretia generácia, ktorá je podľa viacerých recenzií doposiaľ najvydarenejšia. Už čoskoro naživo uvidíme, kam sa ju Škode podarí posunúť. Na svetovej premiére totiž nebudeme chýbať. Medzičasom si čakanie na novinku môžete skrátiť listovaním v našich starších testoch tohto modelu či veľkej galérii.

Test Škoda Superb Sportline: Český drak

Vyskúšali sme si liftback so špičkovým motorom, balíkom doplnkov a jedinečným lakovaním, vďaka ktorému vzbudzoval množstvo pozornosti.

Test Škoda Superb 2.0 TSI: Budúca elita

Juniorský šampión sa pomaly začína tlačiť medzi dospelých. Na nich ale motoru 2.0 TSI ešte niečo chýba.

Jazdená Škoda Superb: Passat XXL

V ponuke veľkých jazdeniek za malé peniaze nájdete okrem iného aj prvú generáciu Škody Superb. Čo dokáže ponúknuť predĺžený Passat s odstupom času?


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×