Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prekvapivá kúpa: Dangl a jeho 600-koňové BMW

FOTO
Známy slovenský moderátor, Daniel Dangl, sa rozhodol zainvestovať do zaujímavého vozidla. Pred časom sme si ho na vlastnej koži mohli vyskúšať aj my. Zabávač má vycibrený automobilový vkus.
119 06.05.2019 / Filip Kadlečík

Daniel Dangl už roky patrí medzi top televízne hviezdy slovenských obrazoviek. Za úspechom sa skrýva množstvo tvrdej práce a tú treba niečim vyvážiť. O moderátorovi je známe, že okrem iného si rád vyvetrá hlavu rýchlymi automobilmi a ani náhodou sa nebojí ani okruhového jazdenia na Slovakia Ringu. Teraz si na to zadovážil i adekvátny automobil.

Za volantom 600-koňového BMW si Daniel Dangl bude môcť na okruhu užiť rýchlosti aj ďaleko za hranicou 200 km/h 119 fotografií v galérii Za volantom 600-koňového BMW si Daniel Dangl bude môcť na okruhu užiť rýchlosti aj ďaleko za hranicou 200 km/h Zdroj: Filip Kadlečík

Novou akvizíciou Daniela Dangla sa na Facebooku pochválilo dílerstvo MD-Bavaria Žilina, kde si zabávač prevzal novučičké BMW M5. O jeho konfigurácii či finálnej cene nič nevieme, čo-to sa však dá odhadnúť aj zo zverejnených fotografií. Napríklad to, že Daniel pravdepodobne so supersedanom plánuje jazdiť aj v ostrom okruhovom tempe. Vozidlo je totiž vybavené príplatkovými karbón-keramickými brzdami, ktoré v porovnaní s bežnými vydržia omnoho intenzívnejšie nasadenie.

Extra doplnky naznačuje aj pohľad do interiéru, ktorý je na prvý pohľad zhodný s kusom, ktorý sme nedávno testovali. Táto podobnosť dáva tušiť, že aj auto Daniela Dangla by teoreticky mohlo mať cenovku presahujúcu hranicu 160 000 eur. Ohromujúca suma tu má svoje opodstatnenie. BMW M5 je supersedan, ktorý konkurenciu hľadá veľmi ťažko.


>>> Pozrite si auto, ktoré má aj Dangl, do detailov <<<


Brutálny Bavor má pod kapotou dvakrát prepĺňaný osemvalec so zdvihovým objemom 4,4 litra. Agregát s vidlicovým usporiadaním valcov je ladený na 441 kW (600 k) pri 5 600 až 6 700 ot./min. Dychberúci je aj maximálny krútiaci moment motora, jeho 750 Nm je vodičovi dostupných už od 1 800 ot./min. Napriek hmotnosti na úrovni 1,9 tony M5 stovku strieľa v priebehu 3,4 s a dosiahnutie rýchlosti 250 km/h pre ňu nie je žiadnou výzvou.

Test BMW M5: Auto, ktoré má všetko

Je BMW M5 najlepšie auto na svete? Je to dosť možné. Bavori nám za 162 592 eur naservírovali kráľovský dezert, ktorý musí byť snom každého motoristického nadšenca. Chutí však naozaj tak dobre?

Daniel Dangl má vynikajúci vkus, na svete je totiž len málo áut, ktoré sa blížia ku dokonalosti a BMW M5 je jedným z nich. Vďaka luxusnej výbave vás v absolútnom tichu a komforte odvezie aj na 1 000 km a cestu vám spríjemnia napríklad masážne sedadlá. Do toho vám bude hrať kvalitné audio a 600-koňové monštrum si pri pokojnej jazde vystačí aj so spotrebou pod úrovňou 10,0 l/100 km.

Máte chuť na nespútanú jazdu po okruhu a divoké driftovanie? Stačí si riadenie, adaptívny podvozok a masívny agregát prehodiť do režimu Sport Plus, prestaviť nastavenie štvorkolky do režimu 4WD Sport a zabudnete, že sedíte v dvojtonovej luxusnej limuzíne. Danielovej kúpe sa vôbec nečudujeme a prajeme mu veľa šťastných kilometrov v jednom z najlepších áut na svete.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×