Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci sú pri kúpe nových áut opatrnejší

Teplý apríl rozhodne nemotivoval Nemcov ku kúpe nových áut. Benzínové a dieslové verzie klesli a ani výrazný vzostup hybridov a elektromobilov to nedokázal vykompenzovať.
04.05.2019 / TASR

V apríli sa dostalo na cesty v Nemecku takmer 311 000 nových osobných vozidiel. Medziročne ich bolo o 1,1 percenta menej. V apríli sa v Nemecku medziročne dostalo do cestnej premávky o 0,9 percenta menej osobných vozidiel s dieslovým pohonom. V piatok to uviedol Spolkový úrad pre automobilovú dopravu KBA.

Minulý mesiac prišlo na cesty vyše 104 000 takýchto vozidiel. Ich predaj sa však vyvíjal lepšie ako celkový trh s automobilmi. Na porovnanie, v apríli prišlo na nemecké cesty takmer 184 000 áut s benzínovým motorom, čo bolo medziročne o 5,1 percenta menej. Predaj elektrických vozidiel stúpol medziročne o 50,4 percenta, čo znamená, že na cestách ich pribudlo takmer 4 800. 

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×