Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren Senna: Šialený príplatok za 350 000 eur

FOTO
O cenovkách a výdavkoch, ktoré lietajú vo finančnom svete, si my, normálni ľudia, často ani nevieme spraviť predstavu. Suma potrebná na kúpu McLarenu Senna je vynikajúcim príkladom. A to sa ešte dá poriadne nafúknuť.
69 03.05.2019 / Filip Kadlečík

McLaren Senna patrí medzi to najlepšie, čo nám ostatné automobilové roky priniesli. Britské kupé síce zdieľa základ s modelom 720S, má však výrazne vylepšenú aerodynamiku, ale nižšiu hmotnosť, odlišný podvozok a vyšší výkon. Benzínový štvorliter dokáže z ôsmich valcov vytlačiť 588 kW (800 k) a 800 Nm. Stovku vďaka tomu pokorí v priebehu 2,5 sekundy, zrýchľovanie mu pritom chutí aj nad hranicou 300 km/h.

McLaren pokrstil svoju novinku po Ayrtonovi Sennovi 69 fotografií v galérii McLaren pokrstil svoju novinku po Ayrtonovi Sennovi Zdroj: McLaren

Britský výrobca ohlásil, že vyrobí 500 kusov novinky, všetky už pritom boli rozchytané vopred a to za cenu štartujúcu na úrovni 922 250 eur. Jeden jediný kus, ktorý sa nepredal vopred, McLaren pustil do dražby a tam za neho dostal až 2,28 milióna eur. Všetky tieto peniaze potom venoval nadácii Ayrtona Sennu. Je jasné, že kúpa tohto vozidla nie je lacným špásom. O tom, koľko tu stoja príplatky, sa však nám, bežným ľuďom, ani nesníva.

Medzi lacnejšie príplatky patrí napríklad špeciálny MSO Push-to-drink systém, vďaka ktorému si vodič svoju helmu napojí priamo na zdroj vody vo vozidle a môže nerušene piť počas plného nasadenia. A účet? 5 280 eur ku základnej cene vozidla. Chceli by ste telemetriu s trojicou kamieru? Nech sa páči, 2 830 eur. Želáte si kľúčik čiastočne z karbónu? 2 000 eur.


>>> Pozrite si superdrahý McLaren do detailu v galérii <<<


Predmetom príplatkov je aj gigantické zadné krídlo. Za 6 000 môže byť lakované zospodu a pribudne na ňom podpis legendárneho Sennu. Dve logá “Senna” po stranách spojlera stoja tiež poriadnu pálku - 4 000 eur. Rovnaké logá na opierke hlavy? Ďalšie štyri tisícky.

Pri navrhovaní interiéru hrala prvé husle nízka hmotnosť 69 fotografií v galérii Pri navrhovaní interiéru hrala prvé husle nízka hmotnosť Zdroj: McLaren

Extra doplácanie tu nemá hraníc, za doplnky by ste si mohli kúpiť aj ďalší, no o niečo menej exkluzívny, superšport. Napríklad špeciálny lak “Amethyst Black” či “Solar Yellow” tu stojí 7 720 eur. Z inej galaxie je náte “Liquid Chrome Silver”, ktorý má vzhľad lešteného chrómu. Ten stojí astronomických 87 000 eur!

McLaren Senna GTR: Extrémnejší extrém

Karoséria kupé je v spodnej časti kompletne prepracovaná, vyvinúť dokáže prítlak presahujúci 1 000 kilogramov. Špeciál dostane aj konské sily navyše.

Ak sa váš účet ešte nevyčerpal ani po príplatku v cene luxusného sedanu, máte ešte jednu možnosť, ako mu zasadiť poriadnu ranu. Za rovných 350 000 eur môže byť vaše vozidlo odené kompletne do nezahaleného karbónu. Takáto práca údajne trvá asi 1 000 hodín, počas ktorých vám 67 dielcov karosérie dokonca na želanie jemne zafarbia, aby na svetle vrhali želané odlesky. Šialené príplatky však nemusia byť nelogické. Už teraz je vidieť, že Senna je dobrou investíciou. Dnes sa kúsky z druhej ruky predávajú za najmenej 1,2 milióna eur.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×