Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie

INZERCIA
Potom, ako sa stal z Hyundai i30 N najpredávanejší hot hatch roka 2018 na Slovensku, prichádza jeho elegantnejší braček. Spoznajte nový i30 Fastback N!
6 06.05.2019 / PR článok

Elegantný aj výkonný

i30 Fastback N je auto, ktorého dynamika a športové naladenie dokážu zamiešať karty na pretekárskej trati, no zároveň dokonale pútať pozornosť okolia aj na bežnej ceste do práce či na nákup. Vôbec by sme sa nečudovali, ak by jeho majiteľ neustále riešil dilemu, či nasadnúť a užiť si 275 konských síl pod kapotou, alebo zostať pred dverami a vychutnávať si jeho elegantnú siluetu s pozvoľne klesajúcou líniou strechy. Takéto spojenie elegancie a drsnej športovosti sa dnes už tak často nevidí.

Ilustračné foto 6 fotografií v galérii Ilustračné foto Zdroj: Hyundai Slovensko

Sexi zadok

Práve zadnú časť N-kového Fastbacku uvidia ostatní vodiči v premávke pomerne často. Aby aj z diaľky vysielal jasné posolstvo o svojej výnimočnosti, disponuje zvýrazneným lemom spojleru na piatych dverách, dvoma chrómovanými koncovkami výfuku a ikonickým trojuholníkovým hmlovým svetlom. Aj z iných strán však rozhodne stojí za pozornosť. Znížená karoséria, agresívny nárazník a kaskádovitá maska s logom N potvrdzujú výkonnostné ambície. Pohľady upútajú aj parádne zliatinové disky a červené strmene bŕzd.

Zážitok z jazdy na trati

Hyundai i30 Fastback N vás veľkou porciou emócií zahrnie skôr, než sa posadíte za jeho volant. Zvyšovačov tepu je toľko, že sa nebudete vedieť dočkať okamihu, keď už konečne zapadnete do výborných športových sedadiel s optimálnym držaním tela v zákrutách. Okrem nich vás čaká volant obšitý kožou a presná kulisa radenia poctivej manuálnej prevodovky. Zostáva nastaviť vozidlo do športového režimu a môžete vyraziť za dobrodružstvom na pretekárskom okruhu. Pri užívaní auta v zákrutách oceníte výborne vyladený podvozok, výkonné brzdy aj zvýšenú tuhosť karosérie. Postaral sa o ňu nielen zvýšený počet zvarov, ale aj výstuhy, ktoré inžinieri použili aj v mimoriadne úspešnom päťdverovom hatchbacku Hyundai i30 N.

Do práce aj na nákupy

V i30 Fastback N si môžete nastaviť vozidlo až v piatich jazdných režimoch – Eco, Normal, Sport, N a N Custom. Možno si poviete, načo že je v tomto výbornom športiaku verzia Eco? Nuž nato, že toto auto má potenciál byť aj veľmi praktickým vozidlom na každý deň. Od priestrannej karosérie cez batožinový priestor so základným objemom 450 litrov, ktorý je navyše výborne prístupný, cez veľké piate dvere až po bohatú výbavu obsahujúcu prvky bezpečnosti aj komfortu. Počítať môžete s 8-palcovým farebným LCD displejom s integrovanou zadnou kamerou, navigáciou a službami Apple CarPlay a Android Auto, ktoré umožňujú zákazníkovi prostredníctvom smartfónu ovládať hudbu, funkcie telefónu a navigácie na obrazovke. Bezpečnosť posádky majú na starosti systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré spĺňajú najvyššie európske bezpečnostné štandardy: systém autonómneho núdzového brzdenia, systém na sledovanie únavy vodiča, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel a inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť.

To treba zažiť

Nový Hyundai i30 Fastback N vzbudzuje také emócie, až sa zdá, že je to iba o nich. A ešte o povestnom fantastickom zvukovom prejave. Skutočnosť je však taká, že ide o komplexné, výborne naladené a postavené vozidlo, ktoré je krásne, výkonné, bezpečné a spoľahlivé. Lepšie ako stokrát o ňom čítať je aspoň raz ho vyskúšať. Objednajte sa na testovaciu jazdu, vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku a získajte ešte viac zaujímavých informácií o Hyundai i30 Fastback N u autorizovaných predajcov Hyundai a na hyundai.sk

 

image


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×