Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP 30: Kto vyrába najspoľahlivejšie autá?

Každé auto po určitom čase či počte najazdených kilometrov začne vykazovať chyby a problémy. Niektoré modely viac, iné menej. Ako sú na tom vozidlá, ktoré v dlhodobých testoch redakcie AUTO BILD najazdili vyše 100 000 km? Náš rebríček vám to prezradí.
66 01.05.2019 / Redakcia AUTO BILD

Ako spoľahlivé sú autá v bežnej premávke? Každý motorista pozná problémy toho svojho a možno aj ľudí z okolia. Porovnanie rôznych značiek či modelov však býva ťažšie. Práve na tento faktor sa pozreli naši nemeckí kolegovia z redakcie AUTO BILD. Na základe dlhodobých testov, keď vozidlá absolvovali vyše 100 000, zostavili rebríček tých najspoľahlivejších.

Ilustračná snímka 66 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

Do hodnotenia vstúpil každý problém a každá chybička, ktoré počas testovania zaznamenali. A napokon aj stav po ukončení testu. Testovacie vozidlo bolo na konci rozobrané do poslednej skrutky a technici spoločnosti Dekra sa pod lupou pozreli na známky opotrebovania. Lenže tentokrát nejde o testy z minulého či predminulého roka. V rebríčku nájdete 30 top modelov, ktoré AUTO BILD testoval od roka 2014.

Ako testuje AUTO BILD

Testovacie vozidlo sa nijak nešetrí, musí absolvovať všetko, čo by muselo u každého bežného vodiča. A aj čosi naviac. Plíženie v mestskej premávke, plyn na podlahe na nemeckej diaľnici či poďho s prívesom do Álp. Tým sa však dlhodobé testy rozhodne nekončia.


» 30 najspoľahlivejších modelov z dlhodobých testov nájdete v galérii «


Redakcia totiž hodnotí stav vozidla po ukončení testu. Ako je auto skonštruované a aká je úroveň spracovania? To všetko vyjde na povrch v momente, keď vstúpi do garáže, kde ho mechanici rozoberú doslova a dopísmena do poslednej skrutky. Každý diel si pozorným okom prezrú odborníci z nemeckých technických kontrol. Premeriava sa zdvih piestu, endoskopom nazrú do najtajnejších zákutí karosérie. Neunikne im žiadna známka opotrebovania.

Do celkového hodnotenia vstupujú aj skúsenosti členov testovacieho tímu. Všetky kritériá, ktoré na konci vedú k výslednej známke, nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Toyota Yaris 1.5 Hybrid Life. Yaris absolvoval 100 000 km bez problémov, všetko funguje v tradícii perfekcionizmu Toyoty. Len raz muselo vozidlo zájsť do servisu pre uvoľnený spínač varovnej funkcie smeroviek 66 fotografií v galérii Toyota Yaris 1.5 Hybrid Life. Yaris absolvoval 100 000 km bez problémov, všetko funguje v tradícii perfekcionizmu Toyoty. Len raz muselo vozidlo zájsť do servisu pre uvoľnený spínač varovnej funkcie smeroviek Zdroj: redakcia AUTO BILD


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×