Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Focus: Rusi z neho urobili speedster

Petrohradská firma vytvorila úplne otvorený kompakt, ktorý okrem strechy a čelného skla nemá ani bočné dvere či funkčný kufor.
7 29.04.2019 / Marek Pokrývka

Po uvedení nového automobilu zvyčajne nejaký čas trvá, kým vzniknú jeho radikálnejšie úpravy. Spočiatku sa spravidla objavujú najmä decentné kúsky. Ford Focus štvrtej generácie sme už mohli vidieť vo viacerých modifikovaných verziách, no nedávno sa sociálnymi sieťami prehnali fotografie jedného skutočne výnimočného exemplára kompaktu. Rusi z neho totiž urobili speedster.

Karoséria kompaktu absolvovala kompletnú premenu 7 fotografií v galérii Karoséria kompaktu absolvovala kompletnú premenu Zdroj: Instagram (ford_market)

Hatchback americkej značky absolvoval zásadnú premenu v petrohradskej spoločnosti Ford Market. V jej rukách z karosérie kompletne zmizla strecha i všetky okná, minulosťou sú dokonca aj bočné dvere a otvárateľné veko batožinového priestoru. Interiér je výhradne dvojmiestny. Obsahuje športové sedačky, za ktorými sa nachádzajú aerodynamické hrče prechádzajúca do zadku auta.

Palubná doska takmer plynulo nadväzuje na prednú kapotu, Focus má okrem toho aj prídavný predný spojler, oválnu výfukovú koncovku či výrazne skresanú svetlú výšku. Vďaka použitiu vzduchového podvozka zapadajú tmavé päťlúčové kolesá do blatníkov. Tie kontrastujú so žltým lakom, rovnakú farbu majú brzdové strmene i zopár interiérových detailov.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Základom projektu bol model s balíkom ST-Line, čo prispieva k atraktivite výsledku. Pohľad dovnútra speedsteru ukazuje drobnú chybičku. Medzera pri jednom z panelov zakrývajúcich miesta po pôvodných A-stĺpikoch naznačuje, že spracovanie nie je celkom stopercentné. Napriek je Focus Speedster o zaujímavá rarita nepochybne priťahujúca na výstavách pozornosť.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×