Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hybridný Superb PHEV: Passat mu môže závidieť

FOTO
Škoda už roky avizovala príchod Superbu v prevedení PHEV. Teraz, pred uvedením faceliftovanej verzie, vraj o ňom odhalila prvé detaily. Auto Bild pridáva aj exkluzívny pohľad na omladenú verziu.
6 28.04.2019 / Filip Kadlečík

Viaceré české servery vrátane renomovaného Auto.cz v priebehu včerajšieho dňa informovali o nečakanom odhaleni modelu Superb PHEV na podujatí o bezemisnej mobilite v Mladej Boleslavi. Zatiaľ sú známe len čiastkové informácie, aj tie však dávajú tušiť, že Škoda svoj prvý plug-in hybrid myslí vážne.

Nový Superb sa dizajnovo výrazne nezmení, rozdiely sa budú skrývať najmä v detailoch - takto si ich predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu 6 fotografií v galérii Nový Superb sa dizajnovo výrazne nezmení, rozdiely sa budú skrývať najmä v detailoch - takto si ich predstavuje grafik nemeckého Auto Bildu Zdroj: Youtube/ Autobild.de

Prvé detaily hovoria o tom, že Superb PHEV elektrickým dojazdom dokonca prekoná i sesterský Passat GTE. Podľa metodiky merania WLTP totiž údajne ponúkne bezemisný akčný rádius na úrovni 70 km, čím súrodenca s logom VW preskočí o 20 kilometrov. O slušný dojazd sa má postarať akumulátor s kapacitou 13 kWh, ktorý však podľa Auto.cz nebude možné nabíjať supernabíjačkou.

V praxi by ste si doma plug-in hybridný Superb mali nabiť v priebehu šiestich hodín z bežnej siete, ak si zakúpite wallbox, čas sa skráti na 3,5 hodiny. V prípade Superbu PHEV sa údajne môžeme tešiť na spojenie agregátu 1.4 TSI s elektromotorom. Dokopy by táto dvojica mala poskytovať výkon približne 160 kW (218 k). V Česku sa hovorí aj o prvom nástrele ceny - plug-in hybrid bude stáť okolo jedného milióna korún. V našej mene by mohlo ísť asi o 38 899 eur. Na prvé kusy sa klienti môžu tešiť začiatkom roka 2020.

Superb po facelifte: Prvé video na reálnej ceste

O dizajne modernizovanej Škody Superb už čo-to vieme vďaka predchádzajúcim únikom a náznakom od samotnej automobilky. Teraz fotografi českú vlajkovú loď po prvýkrát stretli aj na reálnych cestách. Čo...

Auto Bild k novým detailom o Superbe PHEV pridáva aj profesionálnu vizualizáciu českej vlajkovej lode po facelifte. Očakáva sa, že v prípade reflektorov prejde na aktívnu matrix full-LED technológiu. Spolu so svetlami sa zmení i čelná maska či predný nárazník. Detaily sa majú meniť i vzadu, celkovo si však škodovka zachová svoj podarený dizajn.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×