Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čistý zisk Volvo Cars klesol v 1. kvartáli o pätinu

Tržby spoločnosti sa však v 1. kvartáli výrazne zvýšili. Dosiahli 62,9 miliardy SEK, čo predstavuje medziročný rast takmer o 11 %.  
1 26.04.2019 / TASR

Automobilka Volvo Cars zaznamenala za 1. štvrťrok pokles čistého zisku o 20 %. Jej výsledky čiastočne ovplyvnila vyššia konkurencia a čiastočne dovozné clá.

Firma, ktorú kontroluje čínska spoločnosť Zhejiang Geely Group, uviedla, že čistý zisk za prvé tri mesiace tohto roka dosiahol 2 miliardy švédskych korún (190,46 milióna eur). V rovnakom období minulého roka zaznamenala spoločnosť zisk 2,5 miliardy SEK.

"Výsledky ovplyvnil zvýšený cenový tlak na viacerých trhoch, ako aj vyššie clá," povedal šéf spoločnosti Hakan Samuelsson, pričom poukázal na konflikt medzi USA a Čínou. Prevádzkový zisk klesol o 19,3 % na 2,92 miliardy SEK.

Tržby spoločnosti sa však v 1. kvartáli výrazne zvýšili. Dosiahli 62,9 miliardy SEK, čo predstavuje medziročný rast takmer o 11 %.  

Už skôr firma oznámila rast predaja za 1. štvrťrok, keď zvýšila predaj v Číne, Európe aj USA. Celkovo predala 161.320 áut, čo medziročne predstavuje rast o vyše 9 %.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×