Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Plne autonómna jazda: Ako ju zvláda Tesla

TOP VIDEO
Pri kvalitnom dopravnom značení vie už dnešný elektrický sedan Model 3 fungovať vo veľkej miere bez zásahu vodiča, čo ukazuje zrýchlený spot.
1 26.04.2019 / Marek Pokrývka

O samostatne jazdiacich automobiloch sa hovorí dlho a postupne sa táto myšlienka zdá byť čoraz reálnejšia. Umožnil to najmä veľký pokrok na poli technológií. Napriek tomu je veľmi neisté, kedy dôjde k rozšíreniu takýchto modelov. Okrem nedokonalostí počítačom ovládaných vozidiel je veľkým problémom legislatíva a úroveň zodpovednosti v prípade nejakého zlyhania. A do hry vstupujú tiež nemenej dôležité etické otázky.

Tesla vedela o kolízii skôr, než sa naozaj stala

Na rozvoj asistenčných systémov a bezpečnostných technológií majú šoféri rozličné názory. V mnohých prípadoch však dokážu zachraňovať životy. Toto je jeden z nich.

Podľa mnohých názorov sú dnes samotné technológie tou menšou prekážkou. Viaceré dnes komerčne dostupné autá majú naozaj slušné schopnosti, čo v praxi viackrát dokázali. Plne autonómna jazda nie je žiadne sci-fi. Nasledujúce video ukazuje, ako ju zvláda Tesla. Dvojminútový spot zachytáva v zrýchlenom móde prevažne diaľničný presun celkom bez zásahu vodiča. Obsahoval aj viaceré križovatky, no vďaka dobrému dopravnému značeniu tu elektromobil nemal v bežnej premávke žiaden zjavný problém.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×