Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Plne autonómna jazda: Ako ju zvláda Tesla

TOP VIDEO
Pri kvalitnom dopravnom značení vie už dnešný elektrický sedan Model 3 fungovať vo veľkej miere bez zásahu vodiča, čo ukazuje zrýchlený spot.
1 26.04.2019 / Marek Pokrývka

O samostatne jazdiacich automobiloch sa hovorí dlho a postupne sa táto myšlienka zdá byť čoraz reálnejšia. Umožnil to najmä veľký pokrok na poli technológií. Napriek tomu je veľmi neisté, kedy dôjde k rozšíreniu takýchto modelov. Okrem nedokonalostí počítačom ovládaných vozidiel je veľkým problémom legislatíva a úroveň zodpovednosti v prípade nejakého zlyhania. A do hry vstupujú tiež nemenej dôležité etické otázky.

Tesla vedela o kolízii skôr, než sa naozaj stala

Na rozvoj asistenčných systémov a bezpečnostných technológií majú šoféri rozličné názory. V mnohých prípadoch však dokážu zachraňovať životy. Toto je jeden z nich.

Podľa mnohých názorov sú dnes samotné technológie tou menšou prekážkou. Viaceré dnes komerčne dostupné autá majú naozaj slušné schopnosti, čo v praxi viackrát dokázali. Plne autonómna jazda nie je žiadne sci-fi. Nasledujúce video ukazuje, ako ju zvláda Tesla. Dvojminútový spot zachytáva v zrýchlenom móde prevažne diaľničný presun celkom bez zásahu vodiča. Obsahoval aj viaceré križovatky, no vďaka dobrému dopravnému značeniu tu elektromobil nemal v bežnej premávke žiaden zjavný problém.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×