Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superšport Mercedesu: CLK GTR dnešných dní?

Niektoré automobily sa do histórie zapísali zlatými písmenami a predsa nedostali žiadneho priameho nástupcu. Ako by vyzeral napríklad taký Mercedes-Benz CLK GTR prenesený do modernej podoby?
47 25.04.2019 / Filip Kadlečík

Na prelome milénií bol jednou z modiel automobilového sveta bez pochýb rešpekt budiaci superšport zo Stuttgartu. Extrémny Mercedes-Benz CLK GTR poľoval na konkurenciu za pomoci 6,9-litrového atmosférického dvanásťvalca ladenému na 450 kW (612 k) s krútiacim momentom výdatne prekračujúcim údaj 700 Nm. Drsný športiak má dnes status ikony a zodpovedajúcu hodnotu, zachovalé kusy vo výbornom stave stoja milióny eur.

Ikona prepracovaná do modernej podoby by dostala nádherný dizajn s plavnými líniami 47 fotografií v galérii Ikona prepracovaná do modernej podoby by dostala nádherný dizajn s plavnými líniami Zdroj: Rain Prisk

Vysokej hodnote CLK GTR dozaista pomáha aj fakt, že nemecká legenda sa musela zaobísť bez priameho následníka trónu. Podobný ortodoxný superšport by sme odvtedy v stajni Mercedesu hľadali márne. Aj to inšpirovalo grafika Raina Priska, aby vytvoril krásnu vizualizáciu možnej podoby moderného CLK GTR.

Automobil by si podľa Priska aj dnes zachovával dlhú a nízku siluetu s dlhou prednou časťou. Tentokrát by sa však extrémny model musel zaobísť bez delených svetlometov či trčiacej trojcípej hviezdy na kapote. Prisk si ho predstavuje s uhľadenejšími tvarmi a nám sa výsledok jeho práce veľmi páči, vrátane aerodynamického tunelu siahajúceho až ku zadnej časti. Superšportu s touto podobou sa však od Mercedesu nedočkáme.


>>> Pozrite si extrémne Mercedesy vo veľkej galérii <<<


Už dlhšie je známe, že Mercedes-AMG pečie fascinujúci Project One, ktorý bude výkladnou skriňou moderných technológií prevzatých z Formule 1. Nekompromisný športiak vďaka sústave pohonných jednotiek presiahne 740 kW (1 006 k) a bude schopný presiahnuť rýchlosť 350 km/h.

Extrémny Mercedes-Benz CLK GTR sa cítil ako doma najmä na pretekárskych okruhoch 47 fotografií v galérii Extrémny Mercedes-Benz CLK GTR sa cítil ako doma najmä na pretekárskych okruhoch Zdroj: Mercedes-Benz

Dychvyrážajúca má pri špičkovom produkte z Affalterbachu byť najmä akcelerácia, Project One posádku na stovku katapultuje za približne šesť sekúnd. Ako z dizajnového hľadiska obstojí pri Priskovej vízii pokračovateľa odkazu CLK GTR? Ktorý vzhľad vás oslovuje viac? Extrémnymi Mercedesmi sa môžete pokochať v našej galérii.

Project One: Prekoná aj Bugatti Chiron

Nemecké kupé má karbónovú karosériu podriadenú aerodynamike a supermoderný pohon s výkonom vyše tisíc koní, ktorý vychádza z techniky F1.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×