Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Superšport Mercedesu: CLK GTR dnešných dní?

Niektoré automobily sa do histórie zapísali zlatými písmenami a predsa nedostali žiadneho priameho nástupcu. Ako by vyzeral napríklad taký Mercedes-Benz CLK GTR prenesený do modernej podoby?
47 25.04.2019 / Filip Kadlečík

Na prelome milénií bol jednou z modiel automobilového sveta bez pochýb rešpekt budiaci superšport zo Stuttgartu. Extrémny Mercedes-Benz CLK GTR poľoval na konkurenciu za pomoci 6,9-litrového atmosférického dvanásťvalca ladenému na 450 kW (612 k) s krútiacim momentom výdatne prekračujúcim údaj 700 Nm. Drsný športiak má dnes status ikony a zodpovedajúcu hodnotu, zachovalé kusy vo výbornom stave stoja milióny eur.

Ikona prepracovaná do modernej podoby by dostala nádherný dizajn s plavnými líniami 47 fotografií v galérii Ikona prepracovaná do modernej podoby by dostala nádherný dizajn s plavnými líniami Zdroj: Rain Prisk

Vysokej hodnote CLK GTR dozaista pomáha aj fakt, že nemecká legenda sa musela zaobísť bez priameho následníka trónu. Podobný ortodoxný superšport by sme odvtedy v stajni Mercedesu hľadali márne. Aj to inšpirovalo grafika Raina Priska, aby vytvoril krásnu vizualizáciu možnej podoby moderného CLK GTR.

Automobil by si podľa Priska aj dnes zachovával dlhú a nízku siluetu s dlhou prednou časťou. Tentokrát by sa však extrémny model musel zaobísť bez delených svetlometov či trčiacej trojcípej hviezdy na kapote. Prisk si ho predstavuje s uhľadenejšími tvarmi a nám sa výsledok jeho práce veľmi páči, vrátane aerodynamického tunelu siahajúceho až ku zadnej časti. Superšportu s touto podobou sa však od Mercedesu nedočkáme.


>>> Pozrite si extrémne Mercedesy vo veľkej galérii <<<


Už dlhšie je známe, že Mercedes-AMG pečie fascinujúci Project One, ktorý bude výkladnou skriňou moderných technológií prevzatých z Formule 1. Nekompromisný športiak vďaka sústave pohonných jednotiek presiahne 740 kW (1 006 k) a bude schopný presiahnuť rýchlosť 350 km/h.

Extrémny Mercedes-Benz CLK GTR sa cítil ako doma najmä na pretekárskych okruhoch 47 fotografií v galérii Extrémny Mercedes-Benz CLK GTR sa cítil ako doma najmä na pretekárskych okruhoch Zdroj: Mercedes-Benz

Dychvyrážajúca má pri špičkovom produkte z Affalterbachu byť najmä akcelerácia, Project One posádku na stovku katapultuje za približne šesť sekúnd. Ako z dizajnového hľadiska obstojí pri Priskovej vízii pokračovateľa odkazu CLK GTR? Ktorý vzhľad vás oslovuje viac? Extrémnymi Mercedesmi sa môžete pokochať v našej galérii.

Project One: Prekoná aj Bugatti Chiron

Nemecké kupé má karbónovú karosériu podriadenú aerodynamike a supermoderný pohon s výkonom vyše tisíc koní, ktorý vychádza z techniky F1.


Video
Najnovšie články
Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F

Hyundai i20 pred rokom prešiel faceliftom, ktorý ho vylepšil najmä z technologickej stránky. Okrem bezpečnostných systémov však pokrok dorazil aj inam. Mestské...

Test Hyundai i20 DCT7: Konečne s automatom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×