Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.
2 25.04.2019 / Filip Kadlečík

Pred viac ako rokom rozhodol Okresný súd Bratislava I o tom, že spoločnosť Uber musela svoju aplikáciu na Slovensku vypnúť. Taxislužba pôsobila len v Bratislave, aj to však stačilo na to, aby sa proti nej zdvihla veľká vlna odporu. Dnes sa vracia naspäť do hry, tentokrát však s odlišnými pravidlami.

Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom 2 fotografie v galérii Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom Zdroj: Pexels.com/ Peter Fazekas

Ako včera informoval portál Startitup.sk, Uber bude po novom musieť rešpektovať nedávne legislatívne zmeny prijaté v novom zákone o cestnej doprave. Firma preto od potenciálnych šoférov teraz bude vyžadovať preukaz vodiča vozidla taxislužby, doklad o psychickej a zdravotnej spôsobilosti či riadne označenie automobilu.

Generálny riaditeľ Uberu pre náš región, Ash Kebriti, sa nechal počuť, že spustenie aplikácie práve v tomto čase nie je náhodné. Spoločnosť chcela byť naspäť ešte pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Spomenul taktiež, že Slováci na Uber nezanevreli, počas uplynulého roka si cez aplikáciu v zahraničí objednali viac než 436 000 jázd.

Tragická nehoda Uber: Verdikt prokuratúry

Podľa prokurátorky z okresu Yavapai nie je dôvod na obvinenie spoločnosti, náhradná šoférka sa však naďalej môže obávať trestu.

Uber vo vyhlásení týkajúcom sa návratu do Bratislavy zdôrazňuje i fakt, že za posledný rok sa pod vedením nového CEO, Dara Khosrowshahiho, snažil pretransformovať svoju obchodnú stratégiu smerom ku zodpovednejšiemu rastu. Problémy totiž v minulosti zďaleka nemal len u nás. Teraz by však podnikanie kontroverznej firmy malo byť úplne legálne. Profitovať z toho budú najmä klienti - širšia konkurencia by mala priniesť lepšie podmienky.


Video
Najnovšie články
Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu

Kým vývoj v predchádzajúcich týždňoch naznačoval aspoň nejakú úľavu, išlo len o klamlivý pokoj pred búrkou. Ropné trhy sa opäť prebrali k životu a tlačia ceny...

Benzín a nafta: Ich ceny nás budú opäť trápiť

KLEBETY TÝŽDŇA Citroën by mal v roku 2021 ukázať novú vlajkovú loď, Urus bude ešte silnejší a Mazda chystá radové šesťvalce.

Nový hybrid Ferrari a lacný elektromobil VW

Záujem obyvateľov EÚ o nové autá naďalej klesá, pravdepodobnými dôvodmi môže byť ekonomická neistota či obavy z dôsledkov brexitu. Predaj sa znížil nielen...

Európania aj v apríli nemali záujem o nové autá

Medzeru medzi dvomi doposiaľ ohlásenými motormi vypĺňa známy 2,9-litrový agregát naladený na maximálny výkon 440 konských síl.

Cayenne Coupé dostal silnejší šesťvalec

Americký prezident Donald Trump stále považuje zahraničné automobilky za škodnú a nevzdal sa nápadu zvýšiť clo. Ak by USA zvýšili clá na dovoz áut na 25...

Americké clá na autá by Nemecko vyšli miliardy

V našich testoch sa bežne zaoberáme tým, či sa oplatí investovať do extra výbavy s hodnotou okolo tisíc či dvetisíc eur. Niektorí ľudia premýšľajú v rádovo...

Neuveriteľný príplatok: Kufrík drahší než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×