Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Uber je späť: Dnes na Slovensku zažíva reštart

Populárna taxislužba u nás pred viac ako rokom skončila. Teraz hlási návrat, ktorý začína dnešným dňom. Bezproblémový chod majú teraz zaručiť nové pravidlá.
2 25.04.2019 / Filip Kadlečík

Pred viac ako rokom rozhodol Okresný súd Bratislava I o tom, že spoločnosť Uber musela svoju aplikáciu na Slovensku vypnúť. Taxislužba pôsobila len v Bratislave, aj to však stačilo na to, aby sa proti nej zdvihla veľká vlna odporu. Dnes sa vracia naspäť do hry, tentokrát však s odlišnými pravidlami.

Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom 2 fotografie v galérii Vodiči taxislužieb sa budú môcť rozhodnúť pre spoluprácu s Uberom Zdroj: Pexels.com/ Peter Fazekas

Ako včera informoval portál Startitup.sk, Uber bude po novom musieť rešpektovať nedávne legislatívne zmeny prijaté v novom zákone o cestnej doprave. Firma preto od potenciálnych šoférov teraz bude vyžadovať preukaz vodiča vozidla taxislužby, doklad o psychickej a zdravotnej spôsobilosti či riadne označenie automobilu.

Generálny riaditeľ Uberu pre náš región, Ash Kebriti, sa nechal počuť, že spustenie aplikácie práve v tomto čase nie je náhodné. Spoločnosť chcela byť naspäť ešte pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Spomenul taktiež, že Slováci na Uber nezanevreli, počas uplynulého roka si cez aplikáciu v zahraničí objednali viac než 436 000 jázd.

Tragická nehoda Uber: Verdikt prokuratúry

Podľa prokurátorky z okresu Yavapai nie je dôvod na obvinenie spoločnosti, náhradná šoférka sa však naďalej môže obávať trestu.

Uber vo vyhlásení týkajúcom sa návratu do Bratislavy zdôrazňuje i fakt, že za posledný rok sa pod vedením nového CEO, Dara Khosrowshahiho, snažil pretransformovať svoju obchodnú stratégiu smerom ku zodpovednejšiemu rastu. Problémy totiž v minulosti zďaleka nemal len u nás. Teraz by však podnikanie kontroverznej firmy malo byť úplne legálne. Profitovať z toho budú najmä klienti - širšia konkurencia by mala priniesť lepšie podmienky.


Video
Najnovšie články
Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007

Po modernizácii vozidlo spredu evokuje väčšieho brata, má takmer úplne nový interiér a viacero motorov s mikrohybridnou technikou.

Komplexný facelift pre Discovery Sport

Úsporné opatrenia Fordu pokračujú vysokým tempom. Automobilka plánuje v priebehu dvoch mesiacov zrušiť tisíce pracovných miest, z čoho zhruba tretinu v USA...

Ford do augusta zruší tisíce pracovných miest

Fotky šiesteho vydania hatchbacku unikli na internet a zachytávajú rovno jeho elektrickú verziu, ktorá je v ponuke novinkou.

Opel Corsa: Neoficiálny debut generácie F
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×