Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln Corsair: Kuga s luxusným kabátom

Nástupca typu MKC prichádza s novým menom, dizajnom i interiérom, na americkom trhu bude nateraz dostupný iba s prepĺňanými štvorvalcami.
37 25.04.2019 / Marek Pokrývka

Ford predstavil začiatkom mesiaca tretiu generáciu typu Kuga, ktorá prináša okrem sviežeho vzhľadu aj modernú techniku. SUV ponúkne až tri elektrifikované verzie. Už pred jeho premiérou bolo jasné, že bude mať opäť prémiového súrodenca značky Lincoln. Ten sa predstavil na autosalóne v New Yorku. Debutoval pod zmeneným menom, štítok MKC nahradil názov Corsair.

Corsair je štvrtým členom rodiny SUV v tejto značke 37 fotografií v galérii Corsair je štvrtým členom rodiny SUV v tejto značke Zdroj: Lincoln

Novinku navonok spája s predchodcom len málo a to isté možno povedať o vizuálnom vzťahu s produktom materskej značky. Luxusne orientovaný model má sto percent vlastných plechov. V tvári dizajnom nápadne pripomína väčší typ Aviator, za čo môžu najmä svetlomety s podobnými líniami. Obdobné rysy má tiež maska chladiča či predný nárazník.

Od služobne staršieho sedemmiestneho súrodenca sa Corsair odlišuje skromnejšími rozmermi, aj keď presné čísla zatiaľ nepoznáme. No rozdiel jasne vidieť na kratšej a oblejšej zadnej časti. Tá obsahuje nápadne štíhle koncové svetlá prepojené tenkým pásom, ktoré sú celé súčasťou mohutného veka batožinového priestoru. Objem kufra zatiaľ výrobca nezverejnil.

Zaujímavým prvkom v kabíne je centrálna konzola 37 fotografií v galérii Zaujímavým prvkom v kabíne je centrálna konzola Zdroj: Lincoln

Technické väzby na Ford Kuga tretej generácie necítiť ani v interiéri. Je takmer kompletne nový, s výnimkou zopár ovládacích prvkov a neviditeľných komponentov, ako sú napríklad elektrické obvody multimediálneho systému. Oproti civilnejšiemu bratovi je kokpit podstatne honosnejší. Priestor v ňom dostala najmä koža a drevo, z hľadiska dizajnu upúta plávajúca centrálna konzola či motív výduchov ventilácie vedúci takmer celou šírkou palubnej dosky.

Celkom nový Ford Kuga: Tri hybridné voľby

Tretia generácia populárneho SUV plní dôležitú rolu v elektrifikácii značky, popri nej debutovali dva ďalšie plug-in hybridy.

Takmer samozrejmosťou je veľký voľne stojaci displej infotainmentu, rovnako ako digitálny prístrojový panel. Za svojskou grafikou sa skrýva funkčnosť blízka produktu materskej značky. Zoznam vybavenia obsahuje množstvo zhodných položiek, no je tu aj aktívny systém potlačovania hluku, ozvučenie Revel s 14 reproduktormi či možnosť nastavovať masážne sedadlá v 24 rôznych smeroch.

Na americký trh zatiaľ prichádzajú iba dve benzíny 37 fotografií v galérii Na americký trh zatiaľ prichádzajú iba dve benzíny Zdroj: Lincoln

Kuga s luxusnom kabátom je produktom určeným prioritne pre Severnú Ameriku, čomu zodpovedá ponuka motorov. Hybridné technológie zostali aspoň nateraz mimo hry. Na výber majú byť výhradne dva prepĺňané benzínové štvorvalce: základný dvojliter ponúkne výkon 184 kW (250 k), kým jednotka so zdvihovým objemom 2,3 litra má maximum 206 kW (280 k).

Dvojicu agregátov dopĺňa osemstupňový automat. Štandardom je pohon predných kolies, no obe verzie možno vybaviť i systémom AWD. Ceny jednotlivých vyhotovení zatiaľ Lincoln nezverejnil. Predaj plánuje spustiť na jeseň, pričom výroba SUV bude prebiehať v štáte Kentucky. Ponuku pritom časom nepochybne doplní plug-in hybrid. Prezrádzajú to fotky, na ktorých jasne vidieť dvierka na prednom blatníku skrývajúce zásuvku. Dátum uvedenia tejto verzie nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×